Skocz do zawartości

Rower MTB do 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska bardzo Was proszę pomóżcie!!!! Jezdziłem na Cubie Analogu "dramat" jak na kozie sie siedziało, Kross Level 4 to samo, Romet nie do przyjęcia! Jezdziłem tez na tej Indianie 6.9 bylo calkiem przyjemnie ale sie boje kopić bo to jednak supermarket, jezdzilem tez na Trekk X Caliber 7 i bylo super tylko ten osprzet ? Doradzcie prosze co jeszcze szukac i dlaczego na tych poprzednich rowerach siedziało sie jak na kozie ?! Mam 179cm wzrostu. Rower pod średnie gorki i lasy, zadnych maratonow! Bardzo dziekuje z gory!

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie dołączyć się do tematu. Również poszukuje mtb w tym budżecie.

Generalnie mam 3 rowery na oku:

Indiana x-pulser 6.9

https://www.mediaexpert.pl/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m19-czarno-brazowy,id-1272956?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw0tHoBRBhEiwAvP1GFc2Uflt6unxnHrCBZTzx3wBHEE2LECNuIpZ1mKNwnecs20h-4Y6rRRoC-08QAvD_BwE

Northtec cayon al

http://northtec.pl/rowery/mtb-29/50-cayon-al

Oraz trek xcaliber 7

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-7/p/23147/

Niby indiana ma najlepszy osprzęt ale z drugiej strony northtec ma nie dużo gorszy a za to solidna rama. Znów trek to dobra gwarancja oraz serwis no i świetna rama ale gorsze podzespoły od poprzedników no i jest najdroższy.

Czy ktoś z was mógłby mi rzeczowo doradzić w wyborze pomiędzy tymi trzema modelami? Który wybrać i dlaczego?

Odnośnik do komentarza

Northec był przez lata synonimem badziewia i rowerów nazywanych makrokesz. Ta rama wygląda nie najgorzej, podobnie jak robiona przez Krossa Indiana. W jednym i drugim problemem jest waga użytkownika. RockShox XC 30 w Indiana 5.9 jest przeznaczony dla użytkowników do 100 wagi. Suntour XCR Air raczej mniej, gdzieś do 90. Natomiast RockShox XC 30 SoloAir w Indiana 6.9, powietrzny, nie ma takich ograniczeń i jest to zdecydowanie najlepszy rower z tego towarzystwa.

Trek ma najlepszą ramę, z agresywną geometrią, amor XC 30 jak w Indiana 5.9 i beznadziejny osprzęt.

Odnośnik do komentarza

Jest to przeciętna chińska jakość. Kross, Romet, Indiana, Cube, Kellys to są wszystko produkty chińskiego przemysłu, które u nas dostają lakier, koła i osprzęt ze względu na wysokie cło na całe rowery. Nie wiem jakie są warunki gwarancyjne rowerów Indiana. Zapewne to Kross je będzie serwisował. Natomiast wszystkie rowery do ok. 3 tys zł mają przeciętne ramy i kiepskie koła. Różnice jakieś między nimi są i należy się im przyjrzeć. Nie ma rowerów z lepszymi ramami niż przeciętne do ok. 3500. Dopiero XC 50 z Decathlonu jest na dwa razy wyższym poziomie. Ale to rower z napędem 1x

Odnośnik do komentarza
Dnia 28.06.2019 o 23:12, hydro4dr napisał:

Giant ma niby dożywotnią gwarancję na ramę ale znowu trochę gorszy osprzęt, no i jest droższy.

Nie ma nic za darmo, za tą gwarancję płacisz w cenie roweru a czy potem faktycznie się ona przyda (i czy producent się wymiga się zwalając na złe użytkowanie roweru) to inna kwestia. W rowerach z takim budżetem według mnie nie warto dopłacać za gwarancję dożywotnią.

Odnośnik do komentarza

Ok zgadzam sie ale pytanie co to jest ta Indiana? Kross. Niech bedzie. Ale nadal pozostaje wiele pytan dot serwisu. No i pozostaje jeszcze sama marka Kross, ktora zaczela sie cenic ale w sumie sam nie wiem za co ? Jezdzilem ostatnio na Giancie T1 https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-1--ge--2019 i musze powiedziec ze odczucia fajne. Co sadzicie o tym rowerze?

Odnośnik do komentarza

Ten Giant:
przeciętna, dębowa rama, najtańszy amor powietrzny bez oleju nadający dla lekkiego użytkownika, przyzwoity napęd, koła kowadła, beznadziejne hamulce. Wartość? Jak dla mnie realnie 2700-2800.  Za 3500 jest bardzo dobry XC 050 z Decathlonu.

Kross się ceni bo wpuścił bardzo duże pieniądze w marketing i sponsorowanie teamu z Mają Włoszczowską. Ich rowery z górnej półki wydaje się przyzwoite. Te na poziomie do 3 tys to tanie chińczyki lakierowane u nas i poskładane w Przasnyszu z z kiepskimi kołami Krossa. Pełna przeciętność. Te Gianta, Cube, Romet, Unibike z tej półki cenowej to z grubsza też to samo. Rama z Deca XC 50/100/500 2 klasy lepsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...