Skocz do zawartości

Pierwszy rower crossowy, rozmiar.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum i chcę Was poprosić o rady przy kupnie nowego roweru.

Będę jeździł głównie po ścieżkach rowerowych ale również trochę po lesie. Tak więc uznałem, że optymalnym wyborem będzie rower crossowy.

I tu zaczyna się ból głowy....mam 174 cm wzrostu i przekrok  77cm, budżet na rower to max 2 tys.

Odwiedziłem już dwa sklepy   i "przymierzyłem" Kross Evado oraz Giant Roam. Wygląda na to, że jestem pomiędzy rozmiarami S i M.

S wydaje mi się lekko za mały a M lekko za duży. 

Sprzedawcy doradzali brać M, jednak gdy staję na ramą to jest bardzo mały luz,  około 2 cm, wydaj mi się, że to za mało i nie będę się czuł na takim rowerze komfortowo.

Może znacie jakieś modele, które będą do mnie "pasować"?

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie rady ?

 

Odnośnik do komentarza

Potrzebujesz rozmiar 17-17,5 cala. M/S/L, olej te oznaczenia. U jednych będzie M u drugich S. Nie ma standardu. Ważne żeby był 17-7,5 cala. Przekrok nad ramą nie ma znaczenia. Nie jeździsz na stojąco a z roweru nie zeskakujesz na dwie nogi waląc klejnotami w ramę tylko zwykle na bok.

Jeśli ma to być więcej niż 25% jazdy po lesie i w terenie sugeruję rower mtb. Obecnie Indiana X-Pulser 5.9 jest za 2200 w rozmiarze 17 cali i jest to mega okazja.
 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Też się zastanawiam nad tymi indianami, a nie chcę tworzyć nowego wątku. Mam ten sam dylemat, jaki rower wybrać do jazdy głównie drogami asfaltowymi, ale leśne i polne też będą się zdarzały (około 30%) x-cross 5.0 (myślałem też o 4.0) czy pulser 3.9 (5.9 już chyba niedostępny)? Przy 179cm wzrostu 19" wybrać ramę czy 21?

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...