Skocz do zawartości

Kask do trailu, czy nie za mały?


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, MARIUSZZZ napisał:

Puki kasku nie przymierzysz, to się nie dowiesz czy będzie dobry.

przeciez rozmiar kazdego jest podany ?
interesuje mnie bardziej czy spelni moje wymagania, ten ostatni w wersji grafiti fajny, podoba mi sie bo bardziej przylega do glowy ale nie ma MIPSa ;/
+ jak spadne bardziej bokiemt o mnie bardziej ochroni, choc ten lazer tez fajny o buniwersalny i lżejszy, kurde ciezka decyzja... pomoze ktos? 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, thalcave napisał:

A to akurat błąd. Wyrżnąć się możesz wszędzie, a od krawężnika to ja nie chciałbym oberwać.

Do Skoków i enduro to ja bym kupił kask zbliżony do kwoty 500-600zł, przymierzył i zobaczył czy kask dobrze leży, okulary pasują, itp.

A co złego w tym?
https://allegro.pl/oferta/kask-mtb-regulowany-rozmiar-o-neal-wild-m-lodz-7931891670?fbclid=IwAR37698HVpNj0qarjHlrvmEMvDeU08emZXfruhhXWq8wcd_slYjLHHjUR5k

Ochrania wiecej niz czubek glowy jak w przypadku tego lazera + wyglada jak full face + ladny wyglad i dobra cena,
Nie chce by kask ważył wiecej niz te 360g, jak jest taki w takiej cenie to spoko moge kupic ? ale znajdz taki ? 
Przymierzyc nie przymierze wole zamowic i w razie co zwrocic, tak czy siak i tak wole pierw poczyta co nim w necie ni zjak ktos mi w realu wepchnie jakies bagno

Odnośnik do komentarza

Z kaskami jest tak, że nie są w ogolę potrzebne... do momentu kiedy są potrzebne. A wtedy lepiej mieć jak najlepszy.

Ten kask, jak sam zauważyłeś, nie ma MIPSa. A ja po prostu mam takie podejście kaski do XC 300-500zł, Enduro jest bardziej narażone na ryzyko co też kask powinien być odpowiednio droższy, dlatego ja bym szukał czegoś w kwocie 400-700PLN co nie oznacza,  że kask, który zapodałeś jest zły.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.06.2019 o 23:24, thalcave napisał(a):

Z kaskami jest tak, że nie są w ogolę potrzebne... do momentu kiedy są potrzebne. A wtedy lepiej mieć jak najlepszy.

Ten kask, jak sam zauważyłeś, nie ma MIPSa. A ja po prostu mam takie podejście kaski do XC 300-500zł, Enduro jest bardziej narażone na ryzyko co też kask powinien być odpowiednio droższy, dlatego ja bym szukał czegoś w kwocie 400-700PLN co nie oznacza,  że kask, który zapodałeś jest zły.

A ten lazer? ;/

https://www.bikester.pl/lazer-roller-mips-kask-czarny-602386.html?gclid=Cj0KCQjwgLLoBRDyARIsACRAZe5ixRiLFsOsxEshx4H5gENdVRrZo8IyaiaKDPpQv3aRun5lozE2AXYaAnAHEALw_wcB&_cid=21_1_-1_9_134_602386_{creative}_{ifpla:pla}&ef_id=Cj0KCQjwgLLoBRDyARIsACRAZe5ixRiLFsOsxEshx4H5gENdVRrZo8IyaiaKDPpQv3aRun5lozE2AXYaAnAHEALw_wcB&ev_chn=shop

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, forii napisał:

przeciez rozmiar kazdego jest podany ?
 

 

Rozmiar to jeszcze nie wszystko. Każdy ma inny kształt czaszki. Kask może leżeć na głowie lepiej bądź gorzej w zależności od kształtu czaszki. To tak jak z siodełkiem. Rozmiary również są podane, ale i tak każdy musi odpowiednie znaleźć sam.

Mógłbyś wybrać się do sklepu stacjonarnego i po przymierzać. Sam przekonałbyś się, że w jednym kasku byłoby wygodnie, a w innym nie.

Odnośnik do komentarza

Tego mi polecono:
https://www.centrumrowerowe.pl/kask-ixs-trail-rs-evo-pd10840/

+ tutaj recenzja:
https://www.forumrowerowe.org/topic/209661-kask-ixs-trail-rs-test/


Ewentualnie rozważam jakiś z odpinaną szczęką który po odpięciu szczęki nie będzie przekraczał wagi 350g, szczękę zachowam na wyprawy w ciężkie tereny gdzie podjade już np wyciągiem.
ten uvex JAKKYL HDE wydaje sie ok tylko rozmiarówkę ma słabą bo M ma do 57cm, a mój obwód prawie tyle ma... i nie wiadomo jaki wybrac
Kolorystyka tez taka sobie ale kosztuje tylko 700zl jak za fullface to i tak dobra cena + nie wazy ponad 1kg
 

Cytat

Dostępne rozmiary:

  • 15 (obwód głowy 52-57 cm)
     
  • 17 (obwód głowy 56-61 cm)

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...