Skocz do zawartości

KTM ULTRA 1964 COMP 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie witajcie,

Dość długo szukałem roweru MTB (jeżdzę po górach, górkach też spoto po równym terenie)

Skłaniam się by wybrać KTM w porównaniu do Trek-X Caliber oraz Scott Scale 960/970

http://www.sklepbiker.pl/p/ktm-ultra-1964-comp-29-2019,5770.html

Podzielcie się proszę Waszymi opiniami na podstawie Waszego doświadczenia... będzie to dla mnie cenne

- co do geometrii ramy / ramy - (rozmar S - 17" - wysokość rury podsiodłowej 43 cm - na 170cm wzrostu)

- co do osprzętu

- ogólnie

będę wdzięczny,

dziękuję 

arw

Odnośnik do komentarza

Co do KTM zaskoczyłeś mnie... KTM w motocyklach enduro jest jedną z najlepszych firm... co do rowerów, są inne opinie mówiące, że to rowery klasy premium... co kolwiek to onacza. 

Generalnie słyszazłem opnie dobre... bo w Specialized czy Cannondale przepłaca się za markę... 

A w zawodach nie można jeździć na KTMK? Dlaczego? 

W takim razie co sądzisz o Canyon?

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-7.0/2034.html?dwvar_2034_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY&dwvar_2034_pv_rahmengroesse=M

Odnośnik do komentarza

Wyrażone przeze mnie opinie są moimi prywatnymi i nie każdy się musi z nimi zgodzić. KTM zaznacza że jazda a wyścigach anuluje gwarancję na ramę. Z pewnością w rowerach nie jest to marka premium. Mojemu synowi zdarzyło się ścigać na poważnym wyścigu na rowerze KTM. Mimo że był na karbonowej ramie i osprzęcie XT 
(chyba KTM Aera) był to jak na rower wyścigowy ciężki kloc ważący 11,5kg. Rok wcześniej ścigał się na pożyczonym Specialized ważącym 2 kg mniej. 11,5 waży mój aluminiowy Spec Crave Pro z 2014 roku.

Nie zgadzam się z opinią że w Specialized i Cannondale przepłaca się za markę, jeśli mówimy o modelach wyścigowych. Na pewnym poziomie jest niewiele firm, które może ze Specialized konkurować. Natomiast na poziomie rowerów rekreacyjnych czyli do 5-6k, oczywiście że płaci się premium za markę. Ale to premium wynika nie tylko z marki. Aktualnie Specialized ma chyba najlepszą ramę aluminiową na świecie, produkowaną masowo, jaką jest Specialized Chisel i jedne z najlepszych warunków gwarancyjnych i standardów obsługi.

Co do Canyon to nie jestem zwolennikiem. Jest jednak bardzo wiele zadowolonych użytkowników. Natomiast jeśli w średniej klasy karbonowym rowerze podczas jazdy po asfalcie pękają tylne widełki to jednak znaczy że coś jest nie tak z jakością. A nie jest to jedyny przypadek jaki znam. Mam też kolegę, medalistę Mistrzostw Świata amatorów, który robi projekty dla firmy Canyon i dostaje od nich rowery. Ale na nich nie jeździ, co o czymś też mówi. Ja jestem zwolennikiem zakupów stacjonarnych i dania zarobić lokalnemu sklepowi co też jest powodem dlaczego nie jestem przychylny markom takim jak Canyon, Rose czy Radon. Zresztą nie oferują one nic takiego czego nie można by znaleźć w lokalnych sklepach, poza ciut niższą ceną.

Cannondale jest firmą specyficzną. Mają bardzo niestandardowe rozwiązania ale bardzo innowacyjne. Użytkowanie takich rozwiązań jest drogie i nastręcza problemów, dlatego nie jestem nimi zainteresowany.

W szukanym budżecie najlepsze IMO rowery to XC 500 z Decathlonu, niemający konkurencji do 5k i XC 100, trochę gorzej wyposażony model na tej samej ramie.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, jajacek napisał:


Co do Canyon to nie jestem zwolennikiem....

A ja akurat mam inne zdanie, ale tyczy to się głównie starszych modeli, bo te nowe patrząc na wagę są moim zdaniem ciężkie. Dużym minusem jest brak obejrzenia i przymierzenia w sklepie. Co do marki nie ma co się sprzeczać, bo podobnie jest z autami, jak spotkasz fanatyka bmw to takiemu nie przetłumaczysz, że jakieś auto może być lepsze czy ładniejsze stylistycznie od tej marki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...