Skocz do zawartości

Cross budżet 1500-2100???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wertuje już internety od prawie miesiąca w celu zakupu roweru. Zaczęło się od budżetu 1500zł a po miesiącu rozważam rower za 2100 xD
1. Jazda 80% utwardzone 20% ścieżki leśne wyjeżdżone.
2. Mega spodobała mi się idea jednoblatu - problemem jest mały wybór roweru w tym budżecie (właściwie 1 Riverside 900 z Decathlonu). Na moim poprzednim rowerze nie zmieniałem nigdy przełożeń z przodu - wiem wiem, teraz już wiem że jeździłem niepoprawnie.
3. Jestem amatorem, poprzedni rower miałem 16 lat i był to kupiony na giełdzie samochodowej marki no-name (wtedy ważna była tylko rama aluminiowa).
4. Będzie jeżdzone co 2-3 dni odcinki 30km.
5. Chciałbym żeby rower mi się podobał.
6. Chciałbym rower kupić osobiście.

Youtube, fora, internety, poradniki obejrzane - jeszcze większy mętlik w głowie.
Dotychczasowe doświadczenia w oglądaniu:
1. Unibike w budżecie oglądany - nie podoba mi się pozycja i "feel" śmierdzi rowerem z hipermarketu.
2. Już miałem kupować przez internet Lazaro/Spartacusa. Ale po pkt 1 zrezygnowałem.
3. Byłem w 8 salonach w Łodzi i nic mi to nie pomogło.


Na ten moment zastanawiam się między:
1. Riverside 900 https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside900-id_8405264.html
2. Specialized CrossTrail https://www.specialized.com/pl/pl/crosstrail--mechanical-disc/p/157811?color=237269-157811
3. Romet Orkan 2 M http://oferta.be-bike.pl/product/Rower-Romet-Orkan-2-M-19--7600576?CategoryId=79160&ProductsOrderBy=ProductOrderByPriceAsc&

Podsumowanie:

Wiadomo opcja 3 to budżetówka. Zastanawiam się nad nią ze względu na chęć modyfikacji na jednoblat.

Specialized mi się najbardziej podoba i fajnie się jeździ ale... osprzęt wtf. Pytanie czy rama > osprzęt ? Jak patrzyłem to wymiana osprzętu to nie jest jakaś droga sprawa na np acera. Sprzedawca powiedział mi, ze Specialized bardzo mocno testuje geometrie ram w warunkach laboratoryjnych. I faktycznie pozycja bardzo mi odpowiadała - jazda była przed tą informacją także placebo odpada ? No i ten "feel" czuje się że produkt premium i z całej 3 wygląd naj.

No i riverside. Fajnie się jeździ, jednoblat bez modyfikacji, podoba się z wyglądu ale mały blat z przodu. Na swoim starym rumaku jeździłem praktycznie ciągle na najcięższym przełożeniu - stąd moje obawy. Modyfikacja możliwa do 40t ale podobno problemy ze spadającym łańcuchem. Tarcza narrow-wide 40t rozwiązałaby ten problem?
 

Ratujcie radą, błagam! ?

Odnośnik do komentarza

Opcje są dwie a właściwie 3:

1. nie masz kasy chcesz jeździć wybierasz najtańszy - orkan nie jest najlepszym wyborem bo jak ma być tanio to coś do 900 zł szukać,
2. masz 2100 to szukasz coś w okolicach plus 100 więcej i ew. tzw. okazji (chociaż teraz w sezonie nie liczyłbym na to) - tutaj Spec wygląda ok ale jak sam wspominasz jest biedny do bólu - ale jeśli liczy się tu i teraz bo czujesz że będziesz chciał ładować kasę w niego to po prostu brać i nie kupować - przy czym jest to raczej emocjonalny zakup a nie zdroworozsądkowy
3. wybór rozsądkowy z maksowaniem korzyści przy zakupie ale bez wydatków w przyszłości - przykładowo https://allegro.pl/oferta/kands-avangarde-cross-deore-2018-19-sza-cza-od-zts-7365444053 - król rozsądku - a to że śmierdzi Ci marketowym utrwalonym wizerunkiem .. wiesz Golfy to takie przeciętne niemieckie samochody dla przeciętnych ludzi a ... jeździ tym pół Europy - nie należy odrzucac sprawdzonych rozwiązań ale i tak zakup nalezy do Ciebie.

Wilu osobom które forum doradzało i odradzało rózne wynalazki zazwyczaj wskazywało dobre kierunki - w cenie ok 2000 zł zaczyna być mocno zaznaczalna indywidualność roweru - to początek budowania dobrych markowo rowerów i wyższa średnia maerketówek (kandsa lazaro i valberga) które odziaływuja zupenie inaczej i na rózne psyche - markrtówki bogatym osprzętem dla zdroworozsadkowców a markowe początkiem szczepienia idei że "spec to przeciętny osprzęt ma ale reszta jest super".

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o kasę to nie ma znaczenia - po coś się w końcu zapier#@! w tej pracy. 
Ciężko mi logicznie usprawiedliwić wydatek na rower powyżej 2000.
Generalnie nie chodziło mi o wizerunek ale bardziej... odczucia. Nie wiem jak to opisać. W końcu będę spędzał na rowerze godziny tygodniowo a kupuje się na długie lata.
Jeździłem w tych salonach na Orkan m2, Scott sub cross 20 (z ciekawości bo poza budżetem) Unibike Flash, Orkanie m4, Maxim mx 5.3, Evado 5, Specialized CrossTrail, Giant Roam 3 i Riverside 900.

Z tych wszystkich Riverside, Specialized i Scott czuło się że jest to produkt dobrej jakości.
Zadam może trudne pytanie: Czym różnią się przerzutki klasy turney od takiej np acery w praktyce? Szybkością działania? Częstością poprawek? Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za podpowiedź ale podałeś rower mtb a mnie interesuje cross. Tak jak w pierwszym poście wspomniałem, głownie utwardzony teren + las ale też utwardzone ścieżki.
Używek w Łodzi brak - przynajmniej cross.
Udało mi się znaleźć (niestety w internetach) lepszą wersję tego specialized w podobnych pieniądzach 2100zl (rama taka sama więc pozycja powinna być dobra):
https://www.specialized.com/pl/pl/crosstrail--hydraulic-disc/p/157785?color=237248-157785

Ulepszenie opiera się na hydraulikach, dużo lepszy widelec, trochę lepsze przerzutki, lepsza kaseta tył (8 przełożeń).
Co wy na to? Tylko te kolory ? albo lazurowy rzyg albo pełny czarny... a czerwony krwisty taki zajebisty był w tej tańszej wersji... bluźnić się chce. 

Rozmiar też mnie zaczął zastanawiać. Myślałem że M a sprzedawca doradził mi L w sklepie internetowym.
Długość mojej nogi o wew stronie 82cm, w delikatnym rozkroku 80cm z kawałekiem, od krocza do ziemi.
image.thumb.png.dbc44851faeab66b2962a5a2aab5b866.png

Zaznaczone rozmiary to M oraz L. Boję się o klejnoty rodowe... są dla mnie bardzo ważne.

Myślę jeszcze na temat tego Kands Avangarde podanego wcześniej przez @Mociumpel ale boję się że pozycja będzie zbyt wyprostowana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...