Skocz do zawartości

Pomoc z zawiasem ramy


Rekomendowane odpowiedzi

image;s=1000x700

 

Mam rower taki jak na foto (zdjęcie przykładowe) no i trzeba w nim wymienić zawias,bo aktualnie jest pęknięty i rower jest nie na chodzie.Pytanie moje takie na co powinienem zwrócić uwagę by dobrać właściwy taki zawias do ramy.Jakieś klocki hamulcowe to nie problem,ale widziałem już różne zawiasy i nie mam pojęcia który wybrać by był dobry.

Odnośnik do komentarza

Co rozumiesz przez "zawias"? - cały ten żółty trójkąt ramy z kołem który giba się wokoło mocowania koło korby?
Podpowiem bardzo delikatnie - w rowerach tego typu nie naprawia się tych "rzeczy" - tego typu używane rowery to koszt 150-250 zł (np. https://sprzedajemy.pl/rower-proximo-26-starogard-gdanski-2-062e3e-nr59395468 ) a nowe  to ok. 500 zł w Mediamarkcie czy innym Tesco - stąd kupowanie części mija się z celem - nikt nawet nie chce się podejmować takiej solidnej naprawy tych rowerów - to są bardzo słabej jakości rowery i "naprawa" zazwyczaj polega na tzw. "druciarstwie" czyli byle jakim załataniu awarii  i próbie jechania dalej, a jak się nie da to się go wyrzuca na śmietnik ...

Ewentualnie kupić używany rower i zamontować części z kupionego w swoim ...

Sugerowałbym kupić coś nowego ale bez amortyzatorów - będzie trwalszy - np. coś takiego https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-gorski-anaconda-26-niemiecki-okazja-8210614831

Odnośnik do komentarza

Mam na myśli ten element łączący ramę koło korby gdy ona się ugina.Takie coś właśnie jest potrzebne https://arena.pl/elementy-laczace-do-ram-amortyzowanych,p39230369.html Rower nie dawno kupiłem sobie nowy także kolejnego nie potrzebuję.No a ten GTI chciałbym o ile to możliwe naprawić bo mam do niego sentyment.Nie zmierzam już na nim jeździć,bo to rower młodzieżowy,a ja mam obecnie 198 cm i dawno z niego wyrosłem ale chciałbym żeby był sprawny.

Odnośnik do komentarza

Podsumowując  z mojej perspektywy kiedysiejszego właściciciela 3 fiatów 126p (jeden po drugim przez ok. 10 lat)i jednego 125p - da się tym poruszać ale trzeba wiedzieć jak naprawiać i umieć rezygnować z wielu rzeczy - wygody, jakości - bez tej wiedzy maluch był niewygodnym psującym się i wizerunek szmelcem - ale fanatyzm robił swoje ? bo dla młodego człowieka liczyła się wolność i umiejętność radzenia sobie z każda przeciwnością. Obecnie widzę jak to wyglądało naprawdę bez surrealistycznych idei i wyobrażeń - maluch to sentymentalna ale goowniana przygoda, podobnie jak rowery za 500 zł ...

Odnośnik do komentarza

Maluch wygodny nie był. psuł się jak cholera natomiast jak ma się 20 lat i ma się malucha to hulaj dusza piekła nie ma ?

Motywacje trochę rozumiem. Żałuję że nie mam swojej pierwszej drewnianej rakiety do tenisa. Oprawiłbym w ramki wraz z piłkami Leningrad czy jak im tam było. Nie wiem jednak czy tak samo chętnie miałbym mój rower Polo, bo w ramki oprawić ciężko. Chyba że miałbym garaż rowerów jak Alberto Contador.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...