Skocz do zawartości

Pierwszy rower szosowy proszę o pomoc ,kilka typów


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.06.2019 o 14:51, bikeinsane napisał:

co do tego rozmiaru ramy to raczej najlepiej sam sie przejedz i na tym i na tym rozmiarze i dopiero mozesz decydowac a nie po zadnej poradzie z drugiej reki czy tabeli- oczywiscie to jakis wyznacznik ale finalnie najwazniejszy twoj komfort i wygoda. osobiscie mam szose 52 a wzrostu tylko 160 i jest to dla mnie idealny rozmiar i trudno mi sobie wyobrazic miec 15 cm wiecej i jezdzic nadal na tym samym rozmiarze oczywiscie jeszcze kwestia mostka siodelka itp. Sa musisz sprobowac. Rozumiem, ze jezdziles wczensiej tymi rowerami?kwestia wczensiejszego dopasowania roweru jest bardzo wazna.

To że masz szosę dwa rozmiary za dużą nie znaczy że jest to odpowiednie dla innych. W 99.99% przypadków zdecydowanie nie.

Odnośnik do komentarza

Z moich wielu lat praktyki wynika że większość tabelek i reguł dla amatorów myli się o jeden rozmiar.  Nie biorą one pod uwagę ani proporcji ciała ani zmniejszonej elastyczności osób jeżdżących rekreacyjnie.

Zresztą to samo dotyczy wyczynowych zawodników. Mój syn 180 wzrostu, przekrok 90, będzie przechodził właśnie z ramy 56 na ramę 54 bo ma bardzo długie nogi i krótszy tułów i w pozycji wyczynowej czyli plecy równolegle do ziemi rama 56 z mostkiem 100 jest dla niego za długa.

Jeśli chodzi o szosę to większość nieścigających się amatorów powinna jeździć na ramach typu endurance. Przykładowa rozmiarówka mojej ramy wygląda tak jak poniżej. I jak dla mnie jest zawyżona, bo 56 dla kogoś 175 wzrostu jak jak jest bzdurą. Musiałbym mieć proporcję jak Tytus de Zoo żeby móc jeździć wygodnie na takiej ramie. Przy moim przekroku 86 sądzę że optymalne byłoby 52 z górną rurą 53,5-54. Obecnie mam górną rurę wirtualnie 54,8. Jak dla mnie ktoś o przeciętnych proporcjach i wzroście 160, powinien mieć ramę 48.

Specialized-Roubaix-2017-Geometry.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie rower po tygodniuu dotarł wczoraj do mnie. Już wolałbym kupić z innego sklepu bo to ich sprawdzanie i wysyłanie po 5 dniach roboczych to bez sensu jest. Karton dziurawy jak na zdjęciach,  pudełko z akcesoriami otworzone.,żadnego kontaktu ,że paczka nadana.Dopiero jak napisałem gdzie jest mój rower  w czwartek  to odpisali i wyslali  przeprosinami tracking number,ale rower już był u mnie .Także komentarz ,feedback będzie adekwatny .

Problem jest ,że są duże luzy na widelcu tak jak na zdjęciach.Gdy podnoszę przód roweru jest duży luz wszystko lata jak by bylo coś nie dokręcone ,ale ja wszystko już dokręciłem . Czy to normalne czy jednak coś jest nie tak? 

 

Link do zdjęć

 

edit:

Tak wygląda to w środku link . Czy to normalne ? Jak dla mnie to wygląda jakby coś sie tam urwalo i rdza dookoła .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...