Skocz do zawartości

Pierwszy rower szosowy proszę o pomoc ,kilka typów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałem się was poradzić w wyborze roweru. Będzie to mój pierwszy rower także jestem lekko zielony w temacie cały czas czytam już coś tam "wiem :)" co bym chciał. Ciągnie mnie w stronę roweru szosowego endurance   . Narazie jeżdżę na spinning bajku i jest to terror psychiczny jeżdzic dłużej niż godzinę pewnie zimą inaczej spojrzę na niego Mam 173cm wzrostu 70kg .Najlepiej żeby można było koła wymienić na jakieś większe,bezpieczniejsze w razie deszczu .nie wiem czy dobrze piszę ,ale mam nadzieje ,że zrozumiecie. Aluminium karbonowy widelec,jakiś claris,,sora itd to już wiem o co kaman.Nie wiem jak sprzedawca w sklepie, nie  chciałbym aby mi coś wcisnął  .Będę jutro. w punkcie  gdzie mają takie modele jak niżej .Gdyby ktoś pomógł mi coś z tego poradzić wybrać byłbym wdzięczny .Pozdrawiam i z góry dziękuje.

 


Scott Speedster 40 Claris Mens Road Bike - 2019
Orro Terra Via Tiagra Mens Road Bike – 2018
GT GTR Sport Claris Mens Road Bike – 2019
Marin Nicasio Claris Mens Road Bike - 2019
Boardman SLR 8.8 Sora Mens Road Bike - 2019
GT GTR Comp Sora Mens Road Bike – 2019
Genesis Delta 20 Tiagra Men's Road Bike – 2019
Orbea Avant H60 Claris Mens Road Bike - 2019
Orbea Avant H50 Sora Mens Road Bike - 2019

Pinnacle Laterite 3 2019 Road Bike

Trek Domane AL 3 2019

GIANT CONTEND 1 ROAD BIKE 2019

Trek Domane AL 2 Black

Cannondale CAAD Optimo Sora

Trek Domane AL 3 Black

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najbliżej twoich wymagań będzie GT GTR Comp Sora. Ma fabrycznie w miarę wygodne opony szerokości 28mm, hamulce tarczowe mechaniczne dają nadzieję że da się tam wsadzić coś szerszego i będą ciut lepiej hamować w deszczu.

Ogólnie dobrymi rowerami będą jeszcze Orbea Avant H50 Sora i Trek Domane AL3 (on też ma opony 28mm) , jeśli jednak wolałbyś bardziej klasyczną szosę.

W każdym razie, jak będziesz oglądał rowery to spytaj sprzedawcy "What's the widest tyre this bike could fit? Can it fit 28c or 30c tyres?".

No i zorientuj się czy kwalifikujesz na cycle to work scheme.


Tapatalk'd

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc. GT GTR Comp Sora też polecał mi sprzedawca w jednym sklepie tylko za 849£ . Cyclerepublic 721£ także 100 niej. Jedynie to ten kolor trochę nie za bardzo ,ale co tam . Zapytam napewno o rozmiary jakie wejdą.  Co do work słheme to troche by to zeszło musiałbym do pracy jechać itd . Chiałem kupić. ten rower jak najszybciej czyli jutro:) Już dziś chciałem jechać ,ale czekałem żeby ktoś mnie tu na prowadził na jakiś konkretny model tak jak ty.  Jeszcze gdybyś mógł polecić jakie buty najlepiej do takiego roweru i pedały kupić?

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, jajacek napisał:

Rozmiar ramy 52. Nie daj sobie wcisnąć większej.

Czyli nawet jeśli jest u nich jest  tabelka jak poniżej z której wynika ,że do mojego 173cm pasuje 54cm to i tak postawić na rozmiar small 52cm ? 

 

GT Frame Size Height (inches) Height (cm)
Small (52cm) 5'3" to 5'7" 160cm to 170cm
Medium (54cm) 5'7" to 5'10" 170cm to 178cm
Large (56cm) 5'10" to 6'0" 178cm to 183cm
X Large (58cm) 6'0" to 6'3"

183cm to 191cm

Odnośnik do komentarza

Bylem w sklepie ,ale nie mieli na stoku tego GTR,ale mogę sobie zamówić z ich strony .Zapytalem jaki rozmiar dla mnie będzie dobry. Młody chłopaszek ,który może miał coś koło 25lat spojrzał na tabelki oczywiście na ich stronie ,szybko i pewnie stwierdził ,że M size będzie dla mnie .Popatrzyłem podziękowałem i wyszedłem. Ja się nie znam ,ale jak koleś po tabelkach rower dobiera to wydaje mi się ,ze nie jest to dobre podejście.Pojechałem do drugiego sklepu gdzie mieli na stoku M rozmiar wsiadłem i był naprawdę za duży nawet koleś powiedział ,że ewidentnie nie mój rozmiar. Tylko mieli za 849funa także chyba zamówię online taniej S .Pytałem się o opony czy wchodzą wieksze popatrzył ztwierdzil ,że 30c bez problemu .  

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, jajacek napisał:

Olej wszelkie tabelki. Odpowiednie jest 52. Chyba że masz niestandardowe proporcje. Jak masz krótkie nogi i długi tułów to 54 może być. Ale jak standard to jesteś w okolicy rozmiaru 53. A najczęściej sprzedają 52 i 54. A na granicy rozmiarów zawsze lepiej mniejszy.

Dokładnie. Patrz na rozmiar ramy. Ja przy wzroście 165cm mimo szczerych chęci nie mogłem się przyzwyczaić do roweru syna 54 cale. Syn ma 178 wzrostu i dla niego jest idealny.

A Orbea jak malowanie, wypasiony i w ogóle cacko.

Odnośnik do komentarza
Dnia 12.06.2019 o 19:47, nctrns napisał:


Ogólnie dobrymi rowerami będą jeszcze Orbea Avant H50 Sora i Trek Domane AL3 (on też ma opony 28mm) , jeśli jednak wolałbyś bardziej klasyczną szosę.


 

Bardziej klasyczna szosa czym one się będą różnić od tego Gtr comp.Czy mógłbyś mi jakoś tak w skrócie prostym językiem to wytłumaczyć.?

 

Chyba jednak zamówię z ww.tredz.co.uk mają szybszą dostawę.Cycle republic 5dni roboczych ale jak na tym filmiku sie chwalą.  youtube  przed wysłaniem sprawdzają rower .Tylko znowu  tredz. w razie serwisu jakiegoś sklep 3godz drogi a cyclerepublic 20min . 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, nctrns napisał:

Bardziej klasyczny kształt ramy, zwykłe obręczowe hamulce. Tyle.

Tapatalk'd
 

aha myślałem ,że jakaś geometria która wpływa na mniejszy komfort itp. Tak naprawdę to trochę mnie ten kolor jakoś drażni w tym gtr w sklepie to jeszcze ciemniejszy bordziak .Może nie powinienem na to jakoś patrzeć ,ale jakoś takie mam mieszane uczucia. 

edit: ok już poczytałem link

edit: 2 ok zamówilem tego GTR jak przyjdzie zrobie jakieś foto. 

 

Odnośnik do komentarza

co do tego rozmiaru ramy to raczej najlepiej sam sie przejedz i na tym i na tym rozmiarze i dopiero mozesz decydowac a nie po zadnej poradzie z drugiej reki czy tabeli- oczywiscie to jakis wyznacznik ale finalnie najwazniejszy twoj komfort i wygoda. osobiscie mam szose 52 a wzrostu tylko 160 i jest to dla mnie idealny rozmiar i trudno mi sobie wyobrazic miec 15 cm wiecej i jezdzic nadal na tym samym rozmiarze oczywiscie jeszcze kwestia mostka siodelka itp. Sa musisz sprobowac. Rozumiem, ze jezdziles wczensiej tymi rowerami?kwestia wczensiejszego dopasowania roweru jest bardzo wazna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...