Skocz do zawartości

Maxxis Minion DHF oraz DHR 2 - "mlekowanko" - pytania co i jak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od prawie tygodnia mam nowy rower, jutro kluczowy moment bo w sklepie opony będą zalewane mlekiem.
Jak to ja, perfekcjonista, mam jednak pytania:

-Czy te fabryczne opony producenta nadają się do zalania ich mlekiem?
Ktoś powie, że zależy do jakich warunków, otóż rowerem jeżdze na codzień po chodniku, ulicy, ogólnie po mieście. Mieszkam z dala od gór ale 1-2x w miesiacu wyruszam do pobliskiego miasta i tam jezdze nim wtedy po lesie.

Czy warto to robic niz jak zostawic je tak jak są? podobno wymianianie potem opon nie nalezy do przyjemnych czynnosci.

Chce to wszystko zaplanowac.

Rower to Giant Trance 29 2
https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-29-2-2019

Dokładna specyfikacja opon:
MAXXIS Minion DHF 29x2.3, 60TPI, EXO, TR oraz
 MAXXIS DHR II 29x2.3, 60TPI, EXO, TR, Tubeless

O dziwo dopiero teraz zauważyłem i mam nadzieje że nie tylko jedna z opon jest tubeless :D
Ale no mialoby to sens by tylko tylnia opona byla tubeless, choc szkoda bo mlekowanei ma duzo zalet i chcialbym tez odciążyć rower, a podobno jedno koło to jakies 100-200g lżej.

Zapraszam do dyskusji.
 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MARIUSZZZ napisał:

I tak i nie. Większych dziur mleko może nie zalepić (np. od szkła).

Poza tym ludzie, którzy jeżdżą na bezdętkach i tak wożą dętki. To o czymś świadczy ?

Sam napisałeś, że większość czasu będziesz spędzał w mieście a tam bezdętki większego sensu nie mają. Koszty zapewne nie są specjalnie duże dla Ciebie więc o tym pisać nie będę.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, krzyszy691 napisał:

cytat"...Mieszkam z dala od gór ale 1-2x w miesiacu wyruszam do pobliskiego miasta i tam jezdze nim wtedy po lesie."

Nie wiem jak inni ale ja za cholerę nie mogę tego rozgryść. Czy mógłbyś to bardziej wyświetlić.
Czy ta miejscowość to jakiś Lasociń? To blisko mnie, z tym że to raczej nie miasto.

W skrócie - morze ?
północ ?

A obok np Koszalin lub szczecin mam "gorskie" rejony

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...