Skocz do zawartości

Precyzyjny mechanik rowerowy Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam dziwną sprawę. Mam Spec Diverge Carbon Sport na shimano 105. Miałem na nim wypadek, ale nie jakiś dramatyczny. Jak ktoś nie wie, to nic nie zauważy. Ale podczas wypadku skrzywiła się tylna maszynka przerzutki. W serwisie niby wszystko wyprostowali, ale rower nie chodzi tak, jak przed tym. Wymieniłem maszynkę na nową, ale problem nadal jest. Problem nie jest jakiś spory. Jest pewne zgrzytanie na niektórych biegach. Na części biegów jedzie idealnie, ale na niektórych jest zgrzytanie. Nawet to czuć "stopami", coś nie tak. Serwis generalnie twierdzi, że jest OK. Ale co oni się przejadą, 30 metrów i nie widzą problemu. Nie chcą wnikać. A mi to dokucza, wiem, że nie jest OK. Czuję, że jeśli ktoś jest dobry i zechce wniknąć, to wyreguluje, ale nie znam takiego mechanika. Czy ktoś może mi polecić jak rozwiązać ten problem? jestem w Warszawie.

Odnośnik do komentarza

Janek/Jasiek to taki młody chłopak? generalnie wymienił mi maszynkę, sprawdzał han i też wymienił łańcuch na shimano, bo powiedział, że będzie lepiej chodził. Dodał przy tym, że jest głuchy na takie rzeczy. No i też chyba nie miał specjalnie czasu wnikać. Wydałem 550 PLN na wymianę tych rzeczy, ale nic tam nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Dnia 6.06.2019 o 23:17, jajacek napisał:

Janek na Śniegockiej to taki bliżej 40-tki. Wysoki w okularach. Ale teraz mogą tam mieć duży ruch bo jest sezon wyścigowy a oni m.in. obsługują największy klub w Warszawie co ma 200 zawodników

To jest skleprowerowy na Sniegockiej 2? Byłem tam, prosiłem o Janka, ale powiedzieli, że jedyny Janek/Jasiek to ten młody gość, ale nie wyglądał na bardzo wnikliwego. Przecież musi być możliwość serwisowania dobrego sprzętu gdzieś....tylko trzeba znaleźć ludzi.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, jajacek napisał:

Serwis Bajka jest polecany. z takich którzy robią dobrze i dokładnie  jest jeszcze Bartosz Borowicz u mnie na Bemowie. Na FB:
https://www.facebook.com/hiQserwis/

Jak nie ogarniesz  w tym czasie to mój syn będzie miał czas od 17.06 i może to ogarnąć.

dziękuję, Jacek. Spróbuję jutro może tutaj jeszcze (kolarski.eu), a jak nie, to się zgłoszę do Ciebie:-)

Odnośnik do komentarza

Problem jest w tym że zapewne masz problem wymagający czasu i dłubaniny. W sezonie mechanik w sklepie o dużym ruchu nie ma na to czasu. Musi zarabiać. Każda jego godzina pracy musi przynieść 60-100 zł.

Wiec w kolarski. eu nie wróżę sukcesu. Prędzej u starszych serwisantów. Romka Skuczyńskiego na Gibalskiego albo mojego kolegi Kuby Rucińskiego na Pogonowskiego 33 koło Pl. Wilsona. Oni zajmują się drobnicą i rowerami z niższej półki. Bartek Borowicz raczej modele wyścigowe z wyższej półki.

Też miałem kiedyś problem z hamulcami. Serwis robił 3 razy po czym powiedzieli że nic nie wskórali i nic ode mnie nie chcą ale żeby już nie przychodził bo nie mają czasu na dłubaninę ? Czasem tak bywa ?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, jajacek napisał:

Problem jest w tym że zapewne masz problem wymagający czasu i dłubaniny. W sezonie mechanik w sklepie o dużym ruchu nie ma na to czasu. Musi zarabiać. Każda jego godzina pracy musi przynieść 60-100 zł.

Wiec w kolarski. eu nie wróżę sukcesu. Prędzej u starszych serwisantów. Romka Skuczyńskiego na Gibalskiego albo mojego kolegi Kuby Rucińskiego na Pogonowskiego 33 koło Pl. Wilsona. Oni zajmują się drobnicą i rowerami z niższej półki. Bartek Borowicz raczej modele wyścigowe z wyższej półki.

Też miałem kiedyś problem z hamulcami. Serwis robił 3 razy po czym powiedzieli że nic nie wskórali i nic ode mnie nie chcą ale żeby już nie przychodził bo nie mają czasu na dłubaninę ? Czasem tak bywa ?

A kto Ci ostatecznie naprawił?

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, jajacek napisał:

Ostatecznie CozmoBike na Kasprowicza powiedział że ich zdaniem nie ma co naprawiać bo chyba ciekną zaciski i trzeba kupić nowe. I była to trafna ocena.

Zrobie tak. Dokladnie spisze co jest nie tak, na ktorych biegach i t.d.

Pojde raz jeszcze do serwisu, gdzie kupilem rower i gdzie juz probowali cos zrobic. Jak sie nie uda, to przejade sie do kolarski.eu. Jak tam nie beda chcieli sie zajac, to sie zglosze do Ciebie. A Twoj syn ma serwis, czy sie poprostu zna?

Odnośnik do komentarza

No więc tak. Byłem w serwisie na Belwederskiej i jeden pan przejechał się rowerem - powiedział, że nie widzi żadnego problemu. Drugi bardziej mnie posłuchał, przejechał się i powiedział, że wie o co mi chodzi. Powiedział, że to jest kwestia kasety i twardego łańcucha i że to jest normalne przy takim napędzie - subtelne zgrzytanie i jak on to powiedział pewne delikatne wibracje wyczuwalne pedałami. Byłem też w kolarski.eu i się umówiłem na środę. Pan powiedział, że popróbujemy różnych rzeczy - wymienimy koło i t.d. No więc powalcze jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@jajacek

Jacek, czy dostajesz od serwisu jakąś kartę, gdzie zaznaczono, co zostało zrobione/sprawdzone? Coś kiedyś wspominałeś o tym, że Twój mechanik robi nawet zdjęcia rzeczy, których się dotykał.

Masz może coś na wzór? Może przyjmie się to u mnie lokalnie w miejscowości. Ja na razie sam spisuję rzeczy , które chciałbym aby były zrobione w oddawanym  na przegląd rowerze i piszę to "na czuja" ze względu na moje jeszcze małe doświadczenie. Nie wiem co najczęściej pada w czasie eksploatacji, co ja sam częściej zużywam przy moim typie jazdy itp. Jak możesz, to pomóż proszę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...