Skocz do zawartości

Focus Cayo, Izalco AL - stukająca linka hamulca


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, jajacek napisał:

Opinasz trytytkami pancerze i wkładasz do środka. to jedna z metod.

 

Raczej to nie przejdzie, otwory nie mają aż takiego luzu. Na razie chyba jedyne co wymyśliłem, to wyciągnięcie pancerze przez podsiodłówkę i nałożenie jakiejś otuliny lub rurki termokurczliwej. Doraźnie pomogło też podczepienie linki z przodu do linki hamulca przedniego - wtedy jest sztywniejsza i nie stuka podczas jazdy na wprost. Jednak gdyby komuś wpadł do głowy lepszy pomysł to chętnie się zapoznam. Dziwne, że wada, którą wytykano w testach Cayo nie została poprawiona w Izalco. Ogólnie świetny, sztywny rower o sportowej geometrii ale ta linka i długi wózek przerzutki na minus.

Odnośnik do komentarza

Nie ma wielu producentów, którzy przykładają się w tek kwestii. Na Bike Expo oglądąłem piękną Meridę Reacto Bahrain Meridy za 50 tys zł i pancerze były wrzucone luzem do środka. W moich Specach są specjalne porty na wyjściach z ramy i żadne pancerze nie idą w ramie. Pancerz jest ucięty, za nim port przez który wchodzi linka i idzie wewnątrz ramy. I mimo że uważam Focusa za bardzo dobrego producenta, to jak widać nie jest to kolarska ekstraklasa producentów.

Odnośnik do komentarza

W moim Chiselu Comp też błoga cisza ? Jednak naprawdę w swoim przedziale cenowym ten Focus nie miał żadnej konkurencji o takiej sztywności ramy, pełnej Sorze, sportowej geometrii i nie głupich kołach więc kupiłem świadomie z tym niezbyt przemyślanym prowadzeniem linki i teraz kombinuję jak temu zaradzić. Dziwne jest, że inne linki mają porty i sama linka idzie w ramie a w górnej cały pancerz. Nie wyjmowałem jeszcze pancerza, może też jest tam port tylko po prostu nie wykorzystano go, ale mam obawy, że tak nie jest i nawet jak bym to zrobił to linka może trzeć o ramę.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pewności, czy by linka nie tarła o ramę w środku, więc pewnie bezpieczniej kombinować jak wyciszyć ten pancerz.

Gdyby faktycznie udało się wydobyć pancerz przez podsiodłówkę to dobrze byłoby założyć coś takiego:
http://capgo.de/de/capgo-ol--noise-protection--2m_1111.html

myślę, że w budowlanym markecie coś podobnego dostanę, jeśli nie, to coś takiego myślę też powinno pomóc, chociaż z wsuwaniem nie za ciekawie:

https://allegro.pl/oferta/oplot-poliestrowy-ochrona-otulina-na-przewody-8mm-7860361815

Przy okazji namierzyłem 5x tańszą (mam nadzieję, że mniej razy gorszą:)) alternatywę dla narzędzia ParkTool do wewnętrznego prowadzenia linek:

http://pl.aliexpress.com/item/32953221035.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5f5e72ae44l2uw&algo_pvid=e3c550f6-e0d4-4c57-a273-6f41af46f393&algo_expid=e3c550f6-e0d4-4c57-a273-6f41af46f393-0&btsid=1204da5f-12d0-4daf-a080-62fdad878d4d&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_8%2Csearchweb201603_52

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...