Skocz do zawartości

Rower MTB Merida, TREK, Giant czy Unibike do 4 tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu przeglądam forum i czytam coraz to nowe posty z myślą, że znajdę odpowiedź na swoje pytania. Chciałbym kupić rower MTB na kołach 29" z osprzętem deore (to jest minimum). Byłem w 3 sklepach rowerowych, jeździłem na kilku rowerach i osobiście nie chcę nic z przerzutkami typu acera, tourney tak jak mi doradzali sprzedawcy, wszystko trzeszczy przy zmianie biegów jakby się miało rozpaść... Spokój dla ucha odnalazłem dopiero jeżdżąc na Merida Big Nine 300 z 2019r. Szukam roweru który sprawdzi się na codzienne dojazdy do pracy a po pracy i w weekendy rozbijanie się po lesie. Dzisiaj po przejechaniu się tą Meridą, tak bardzo mi się spodobała, że nie chciałem jej wypuścić z rąk ? Proszę, doradźcie jeszcze jakieś inne rowery, chciałbym przetestować i wybrać najlepszą opcję. Czy opłaca się w takiej kwocie ta Meridę. Z tych po 3600zł pewnie też bym coś z ceny utargował ? Dziękuję i pozdrawiam. 

Rowery jakie przetestowałem

Merida big nine 20-D  - 1920zł  

Cube AIM SL   - 2500 zł

Merida Big Nine 300 - 3300zl

Giant Talon 29 I GE 2019 - 3600zł

Unibike Flite 29 2018 - 3600zł

Trek X caliber 8 - 3600zł

Odnośnik do komentarza

Rower mtb który nie ma przyzwoitego amora i osprzętu według moich kryteriów to chłam nie nadający się do mtb. Z tego powodu odpadają rowery na osprzęcie poniżej Deore i na atrapach amorów takie jak Suntour XCT/XCM/XCR. Dopiero Suntour Raidon lub dowolny RockShox mają ręce i nogi. Więc na tej liście masz tylko jeden rower nadający się do mtb, Trek. Inne to:
Cube Attention, Attention SL, Acid
Rose Count Solo
Ze dwa Kross, chyba Level 6 i 7
Jakiś Canyon się na pewno znajdzie
Kellys Gate 50

 

Odnośnik do komentarza

Level 6.0 2019 jest rowerem zastanawiającym. Ma ramę, która wygląda dokładnie tak jak w zeszłym roku. Najtańszy nadający się do czegoś amor powietrzny. Przyzwoity napęd Deore, podłe koła z ciężkimi oponami , podłe hamulce. I napisane 11kg. Założę się o stówę że to ściema. Sądzę że ten rower wazy 14kg.

Nie jest zły jak na początek. Natomiast w porównaniu do Cube Attention SL ma stożkową rurę sterową której Attention SL nie ma, Attention SL ma znacznie lepszy amor, podobny napęd i lepsze koła. Więc są to podobne rowery ale Attention SL trochę lepszy.

Odnośnik do komentarza

Jeździłem na Cube Aim SL jest on bardzo wygodny, ale jakoś niezbyt mi podpasował a rama taka sama ja w Attention SL, teraz się zastanawiam nad tym co poleciłeś, a najbardziej nad Kellys Gate 50, tylko, czy jest szansa na jakiś upust w sklepie internetowym?:) Ewentualnie na raty 0% ? W moim mieście nie było go w żadnym sklepie, więc jazdy próbnej nie będzie.

Znalazłem jeszcze taką Meridę z amortyzatorem Manitou Markhor Comp, skok 100mm. Dobra okazja?

Odnośnik do komentarza

Dzięki @smalec5 Zastanawiałem się nad Krossem, ale minusem jest to, że nie posiada powietrznego amortyzatora. Sam już nie wiem co wybrać ?

 

Okej, wydaje mi się że jestem zdecydowany ? 

Proszę jeszcze o opinie na temat Merida Big Nine 600  
Mam 184cm wzrostu, 84kg wagi. Czy rama XL będzie pasować? w Meridzie 300 jeździłem na ramie L i była troszkę mała.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, smalec5 napisał:

o ile sie nie myle, to i 6.0 jak i 7.0 maja powietrzny, ewentualnie 8.0 bo widze ze takie kwoty tez patrzysz :D. 

 

https://trekking24.pl/pl/rowery-gorskie-2018/2531-rower-kross-level-80-2018-po-przegladzie-dostawa-gratis-autoryzowany-dealer-kross-5904993382332.html

Tutaj mówi koleś coś innego, sam już nie wiem. 

Kross 7.0 Recon coil

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...