Skocz do zawartości

Adresy dobrych serwisów / sklepów rowerowych i tych gorszych


Rekomendowane odpowiedzi

Temat trudny. Nie ma za bardzo w tej chwili żadnych niezależnych stron internetowych na których można polegać, które weryfikują rzetelność czegokolwiek. Łukasz tworząc taką listę musiałby zadać sobie wiele trudu a efekt byłby zapewne niewspółmierny do wyników. Każda popularna strona reklamująca cokolwiek żyje z opinii użytkowników z których duża część jest opłacana przez firmy po to żeby pisać pozytywne opinie. A ci, którzy piszą opinie niezależne (jak ich odróżnić?) zwykle piszą tylko negatywne, jak byli z czegoś niezadowoleni. Niemal każdy sklep rowerowy prowadzi serwis. Więc lista sklepów rowerowych jest z grubsza zgodna z listą serwisów. Bardzo łatwo je znaleźć za pomocą Google Maps albo katalogów rowerowych. Oczywiście można podpytać na forum czy ktoś coś poleca i z tego skorzystać ale dobrze też wiedzieć czy ten co poleca to rowerzysta, który korzystał z serwisu czy też troll internetowy. Zwykle widać po postach i ich ilości.

Odnośnik do komentarza
Poza tym różni ludzie mają różne oczekiwania. 

Jednemu do pełni szczęścia wystarczy, że serwis szybko wymieni oponę i w dodatku skasuje tylko 20 zł (razem z oponą).

Inny będzie niezadowolony ze źle dobranego pod masę oleju przy serwisie nietypowego dampera.

 

Więc stworzenie jednoznacznego i obiektywnego rankingu jest niemożliwe, a tworzenie listy - bezsensowne (-> Google).

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się z chłopakami. Niestety tego typu listy aż proszą się o najazd osób, które będą reklamowały swoje serwisy rowerowe. Oczywiście nie ujawniając się, że są z tego serwisu.

 

Poza tym gdyby powstała tutaj lista tych serwisów, których nie polecamy, mogłoby się to skończyć najazdem tych, którzy chcą zdyskredytować konkurencję.

 

Faktycznie lepiej rzucić zapytanie o serwisy w swojej okolicy lub poszperać w Google.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Z racji że pierwszy post to witam.

 

W większych miastach zazwyczaj można znaleźć spis serwisów jakie występują gorzej w mniejszych, w miasteczkach jak jest jeden to cud. Z doświadczenia wież że rok rocznie liczba potrafi się zmieniać na + i -. 

Co do oceny jest bardzo subiektywna i zależy dużo od wiedzy posiadacza roweru. Najlepiej pytać się np. na lokalnych forach, grupach czy organizacjach.

 

PS.

W Lublinie i Świdniku można znaleźć spis na: mapa, po info który co odsyłam na FB

 

Edit:

Bo zapomniałem jedyne sensowne jest mieć listę stron (w miastach) gdzie można znaleźć takie rzeczy. Nie wszystkie sklepy / serwisy mają FB, mapy Google itp.

Mam w Lublinie takich kilka z czego 2 są oblegane bo goście potrafią zrobić coś z niczego w szczególności przy starych rowerach.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Edit:

Bo zapomniałem jedyne sensowne jest mieć listę stron (w miastach) gdzie można znaleźć takie rzeczy. Nie wszystkie sklepy / serwisy mają FB, mapy Google itp.

Mam w Lublinie takich kilka z czego 2 są oblegane bo goście potrafią zrobić coś z niczego w szczególności przy starych rowerach.

Mógłbyś powiedzieć o których dokładnie mówisz? ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...