Skocz do zawartości

Problem z wyborem HT! Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pisze ten temat z tego względu że mam sieczka w głowie z wyborem HT, jest tyle modeli rowerów że sam nie wiem w co warto zainwestować patrząc przyszłościowo

Budżet jaki chce przeznaczyć to 5000max.

Ostatnio w sklepie oglądałem Treka X-Caliber 8 2019  https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-8/p/23156/ ( Zakochałem się w nim normalnie albo po prostu to z tego względu że nie jeździłem na rowerze jakieś 9lat ) nie wiem jak X-caliber 9 bo ma przyjść w poniedzialek do sklepu oglądałem również Giant Fathom 2 2017 ale miał zdecydowanie słabszy osprzęt i kosztował 4500zł

Teraz pytanie czy jest ktoś w stanie mi doradzić bo oglądałem jeszcze NS Bike https://www.centrumrowerowe.pl/rower-ns-bikes-eccentric-lite-1-2019-pd19351/

Chce jezdzic po singletrakach rekreacyjnie, lesie ( pracuje w lasach ), oraz wycieczki rowerowe z kobieta po asfalcie parkach itp. 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał:

Rockrider XC 500. 4500 zł.

Oglądałem go  w decathlonie i szczerze mówiąc nie przypadł mi do gustu A tym bardziej osprzęt sram.  Nie wiem dlaczego jestem bardzo nastawiony na marke trek. I cały czas rozważam X-Calibra 8/9 lub Procalibra natomiast z tym Procalibrem nie wiem czy jest sens jak dla mnie i na moje wyczyny podczas jazdy ? 

Patrzę też aby była dożywotnia gwarancja.

 

Odnośnik do komentarza

W Twoim budżecie Trek ma sens ale jak nie jeździłeś tyle lat to zadaj sobie pytanie czy na pewno będziesz jeździł bo jak nie to szkoda kasy.

Ja chciałem kupić X-calibera 9 ale za niewiele więcej wyhaczyłem Procalibera 6 z zeszłego roku. Ale przed decyzją zakupową rok temu sporo jeździłem na starym gruchocie.

 

Jeśli geometria Ci odpowiada to kupuj X-calibera 9 i myślę, że nie będziesz żałował. Treka lepiej kupuj gdzieś stacjonarnie w pobliżu miejsca zamieszkania i utrzymuj z nimi dobre relacje bo jak coś pójdzie nie tak to dużo zależy od sprzedawcy czy Trek uwzględni reklamacje.

Odnośnik do komentarza

Dożywotnia gwarancja jest zarówno w Decathlonie jak i w Treku. XC 500 jest z pewnością rowerem lepszym i nowocześniejszym niż X-Caliber. Ma sztywne osie, lepszy amor, piasty boost, możliwość założenia opon 27,5+ i nowoczesną progresywną geometrię. Raczej rower przeznaczony na wyścigi o czym świadczy napęd 1x12. X-Caliber został zaprojektowany jako rower rekreacyjny plus. Brak sztywnych osi, brak boost, progresywnej geometrii itd. Natomiast otwory montażowe pod bagażnik, błotniki i nóżkę. Geometria taka pośrednia, zbliżona do Procaliber.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, jajacek napisał:

X-Caliber został zaprojektowany jako rower rekreacyjny plus.

Potwierdzam ;]. Mam zeszłorocznego X-caliber 8 i jako rower do rekreacji (nie planowałem wyścigów), z mojej perspektywy super (przy czym ważę 120-130 kilo, więc zależało mi na mocnej konstrukcji). Trochę tylko brakuje manetki amortyzatora przy kierownicy (X9 już chyba ma...). Oczywiście po asfalcie jeździ się zauważalnie gorzej niż w terenie, ale to do przewidzenia.

Jednocześnie nie namawiam, Jacek pewnie ma rację co do technikaliów, to tylko moje 3 grosze jako użytkownika.

Inna sprawa, że XC500 to wg strony Decathlona już końcówka serii i ciężko go kupić.

Edit: a tak w ogóle, to dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy post.

Odnośnik do komentarza

A więc tak oglądałem dziś XCalibra 9 i prawdopodobnie na niego padnie zakup tylko teraz tak czy jest możliwe to, że wynegocjowalem z gościem cena za nowke z salonu prosto od producenta 4700 na razie telefonicznie to może do 4500zejsc ale nie pokoi mnie to że tyle zszedł bo znowu w innym salonie facet mi powiedział 5100 ? może mi ktoś to wytłumaczyć bo nie wiem co o tym myśleć.

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Meteo napisał:

nowke z salonu prosto od producenta 4700 na razie telefonicznie to może do 4500

Rower kosztuje katalogowo 5200, 10% od tej ceny to 500PLN. Także cena 4700 jest możliwa w mojej ocenie ale na więcej już nie licz. Prędzej bym się spodziewał, że jak przyjedziesz do sklepu, przymierzysz się do roweru i będzie to miłość od pierwszego wejrzenia to gość podniesie lekko cene ?

12 godzin temu, Meteo napisał:

w innym salonie facet mi powiedział 5100

Może chciał więcej zarobić na rowerze niż gość z drugiego sklepu albo sprzedają te modele jak bułeczki i nie boi się o sprzedaż 3-5 ostatnich sztuk. Jak ja w lutym poszedłem do sklepu z Trekami i byłem zainteresowany X9 lub Pro6 to mieli tylko 1 model z zeszłego roku i to tylko w 1 rozmiarze.

Odnośnik do komentarza

A jakie marki rowerów byście mi polecieli? Z takich znanych ? Na których oferty warto spoglądnąć? 

Czytałem wiele opinie na temat Scotta i nie wiem czemu ludzie tak negatywnie się o nim wypowiadają, znowu o kellys - mniej opini wyczytałem ale z tego co słyszałem to ponoć dobra opinia, cube - mam wrażenie że jego technologia goni wszystkich innych że ramy maja takie przestarzałe itp tak jakby gonią za trendem. 

Mógłby mi ktoś coś jeszcze powiedzieć na temat danej marki? Jakiś model tego roczny albo czy warto kupic jakiś 2k17 lub 2k18.  

Odnośnik do komentarza

Marki mają większe znaczenie od poziomu zbliżonego do 6k wzwyż, bo dopiero tam zaczynają się lekkie, zwykle wyścigowe ramy. Na poziomie 5k marka nie ma znikome znaczenie. Porównuj amor i osprzęt. Marka gwarantuje ewentualnie dobrą obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. I z tego powodu Decathlon jest na tym poziomie lepszą marką niż Scott. Nie ma znacznenia czy rower 2016, 17, 18 czy 19. Nie starzeją się. Liczy się tylko osprzęt.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, jajacek napisał:

Marki mają większe znaczenie od poziomu zbliżonego do 6k wzwyż, bo dopiero tam zaczynają się lekkie, zwykle wyścigowe ramy. Na poziomie 5k marka nie ma znikome znaczenie. Porównuj amor i osprzęt. Marka gwarantuje ewentualnie dobrą obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. I z tego powodu Decathlon jest na tym poziomie lepszą marką niż Scott. Nie ma znacznenia czy rower 2016, 17, 18 czy 19. Nie starzeją się. Liczy się tylko osprzęt.

No tak może 6tys + marka zaczyna odgrywac role ale popatrz na to, że osprzęt w Procaliber A w XCaliber 9 jak dla mnie laika jest podobny.

Odnośnik do komentarza

W Procaliber 6 właśnie płacisz za technologie, których w X-Caliber nie ma. Lepszej jakości rama ze złączem Isospeed ze sztywną osią w systemie boost 148 (a nie dziwolągiem boost 141 kompatybilnym tylko z samym sobą).  Lepszy amortyzator z lepszym tłumikiem, lepsze koła, oczko lepsze hamulce. Wszystko to skutkuje lepszym rowerem z 1kg niższą wagą mimo tego iż Isospeed zmiękczający tył waży kilkaset gram.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, jajacek napisał:

W Procaliber 6 właśnie płacisz za technologie, których w X-Caliber nie ma. Lepszej jakości rama ze złączem Isospeed ze sztywną osią w systemie boost 148 (a nie dziwolągiem boost 141 kompatybilnym tylko z samym sobą).  Lepszy amortyzator z lepszym tłumikiem, lepsze koła, oczko lepsze hamulce. Wszystko to skutkuje lepszym rowerem z 1kg niższą wagą mimo tego iż Isospeed zmiękczający tył waży kilkaset gram.

Sądzisz że warto dopłacić za ten rower ? 

Czegoś brakuje w XCalibrze9 jak na moje potrzeby? 

Odnośnik do komentarza

Nic specjalnie w X-Caliber 9 nie brakuje. Jest to bardzo dobry rower. Procaliber jest po prostu rowerem wyższej klasy, oferującym oprócz lepszego amortyzatora również większy komfort dzięki złączu Isospeed. Jest to rower znajdujący się pośrodku pomiędzy rowerami HT a full suspension, ale jednak bliżej HT. Czy warto dopłacić to już pozostawiam ocenie kupującego. Należy kupować w zależności od potrzeb. Któryś z kolegów tu na forum ma Procalibera. Może warto z nim zamienić kilka słów. Kiedyś wrzuciłem też wątek w którym Procaliber się przewija:
https://roweroweporady.pl/f/topic/2586-specialized-chisel-nowy-aluminiowy-wyścigowy-ht/

 

Odnośnik do komentarza

Zostałem wywołany do tablicy.

 

Procaliber 6 jest super. Uwielbiam ten rower, ale jestem w 100% przekonany, że równie dobrze jeździło by mi się na X-Caliberze 9. Dla kogoś kto nie jeździ agresywnie, jeśli nie liczy się dla Ciebie każda sekunda jazdy to wybierz X9. Jego zaleta to, że jest tańszy i ma mocowania na nóżkę, bagażnik co może się przydać przy dojeżdżaniu do pracy czy jakiś większych (dłuższych wyprawach). Jeśli natrafisz na Procalibera 6 z zeszłego roku, który niewiele więcej kosztuje niż X9 z tego to weź Pro6. Na obu tych rowerach będzie Ci się jeździło dobrze. Procaliber 6 ma technologie ale sądzę, że sztywne osie są najważniejszą z nich.

Procaliber 6 z tego roku ma jeszcze jedną wadę (dla tych, którzy jeżdżą po zróżnicowanym terenie) ma on już napęd SRAMA 1x12.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...