Skocz do zawartości

Ścieżki rowerowe i drogi


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, rowerzyści!

Zgodzę się z jajackiem, że w Polsce są "niedopracowane" ścieżki dla rowerów.

Chociażby, ścieżki rowerowe, połączone z chodnikami dla pieszych, co sam zauważam. W moim mieście zrobiono już sporo lat temu, w miejsce chodnika normalnego pomarańczową ścieżkę, "niby dla pieszych" na jednej z ulic, ale tak naprawdę również jest ona dla rowerzystów. Ona służy, jako "dla pieszych" i dla rowerzystów. To nie jest prawidłowe, bo, jadąc na rowerze można wjechać, omyłkowo w pieszych, którzy chodzą po tej samej ścieżce. Z jednej strony, stawia się znak zakazu jazdy na rowerach pod wiaduktami, bo przechodzą tam ludzie, piesi i musi być bezpiecznie, z drugiej strony, robi się ścieżki dla rowerów i łączy się je z chodnikami dla pieszych.

To prawda, że, ścieżki, chodniki tworzą ludzie w Samorządach, ale niektórzy robią to nieprawidłowo. Na Zachodzie, w Niemczech chociażby, z tego co wiem, każda ścieżka rowerowa jest dość sporo oddalona od szosy i jest tylko dla rowerów. Być może niektórzy i tak chodzą tam po tych ścieżkach, ale to nie jest prawidłowe. Tam jest to o tyle bezpieczne, że, ścieżki są daleko od dróg normalnych i nie są połączone z chodnikami dla pieszych. A jak jest z tym w innych krajach w Europie Zachodniej, nie wiem.

Mi nie pasują ścieżki rowerowe i nie dlatego, że mam to gdzieś. Jeśli, rowerzyści jeżdżą prawidłowo po normalnych drogach, to nie ma zagrożenia. Ale to dotyczy również kierowców samochodów. Inna rzecz, to, prędkość rowerzystów. Niektórzy jeżdżą szybko na rowerach, a jadąc po ścieżce z chodnikiem, można, przez nieuwagę wjechać na pieszych i może dojść do tragedii. Ścieżki rowerowe powinny być tak zaprojektowane, żeby były całkowicie bezpieczne dla rowerzystów, nawet jadąc szybko na rowerze. Na Zachodzie jest z tym dobrze, w Polsce nie bardzo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...