Skocz do zawartości

Jak wygląda prawdziwy rower do street ?


Rekomendowane odpowiedzi

To że maluchy używano w wyścigach nie oznaczało że to najlepszy samochód do tego celu - ale w kryteriach górskich mocne maluchy z silnikami hondy czy podobne przeróbki były nieokiełznane ;) bo tylny napęd = mocny docisk podczas przyśpieszania = dobre prowadzenie (https://www.youtube.com/watch?v=mIaC8G_Wlvs )

Nie jestem specem od tego typu wynalazków ale spoglądając na takie trochę "lepsze" rowerki https://www.kellysbike.com/pl/dirt-c565/whip-50-p53499 widze mocna ramę jako podstawę, siodełko nisko aby nie zawadzało o doopę podczas ewolucji, jeden konkretny bieg (przełożenie), szerokie pedały platformowe z pinami do lepszego trzymania, hamulec (jeden?) i widelec jako mocny dodatek do ratowania użytkownika od "glebania na dzban/pysk" na wypadek niezbyt dobrze wykonanego technicznie trika czy hopa ...)

 

Resztę dopowiedz sobie sam.

Odnośnik do komentarza

To zależy o jaki rower chodzi.

Nowoczesne rowery, czy to górskie, czy turystyczne, mają już najczęściej amortyzatory na widełkach. Czy wszystkie tego typu rowery mają tylny hamulec, to tego nie wiem. Ale już od dawna tak było, że rowery z przerzutkami miały zarówno przedni hamulec, jak i tylni hamulec.

Nie wiem, jak to wygląda w przypadku rowerów z biegami.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Mociumpel napisał:

To że maluchy używano w wyścigach nie oznaczało że to najlepszy samochód do tego celu - ale w kryteriach górskich mocne maluchy z silnikami hondy czy podobne przeróbki były nieokiełznane ? bo tylny napęd = mocny docisk podczas przyśpieszania = dobre prowadzenie (https://www.youtube.com/watch?v=mIaC8G_Wlvs )

Nie jestem specem od tego typu wynalazków ale spoglądając na takie trochę "lepsze" rowerki https://www.kellysbike.com/pl/dirt-c565/whip-50-p53499 widze mocna ramę jako podstawę, siodełko nisko aby nie zawadzało o doopę podczas ewolucji, jeden konkretny bieg (przełożenie), szerokie pedały platformowe z pinami do lepszego trzymania, hamulec (jeden?) i widelec jako mocny dodatek do ratowania użytkownika od "glebania na dzban/pysk" na wypadek niezbyt dobrze wykonanego technicznie trika czy hopa ...)

 

Resztę dopowiedz sobie sam.

Chodziło mi o to czy hamulec jest uznawany do rowerów typu street reszte wiem chciałem wiedzieć z ciekawości . Sam jeżdżę bez hamulców na streecie z amorem i nw w końcu chciałbym się dowiedzieć do czego mam rower 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Wyczynowy napisał:

To zależy o jaki rower chodzi.

Nowoczesne rowery, czy to górskie, czy turystyczne, mają już najczęściej amortyzatory na widełkach. Czy wszystkie tego typu rowery mają tylny hamulec, to tego nie wiem. Ale już od dawna tak było, że rowery z przerzutkami miały zarówno przedni hamulec, jak i tylni hamulec.

Nie wiem, jak to wygląda w przypadku rowerów z biegami.

Chodzi o to że jak wpisuje np na YT : MTB Street to wyskakują mi pół na pół rowery z amorami albo ze sztywnymi widłami i nw co jest w końcu poprawne do określania roweru jako rower do streetu . Widzę też jak czołowi zagraniczni twórcy nagrywają odc typu : Game of street i widzę jak jeżdżą na rowerze do dirtu a skoleji rosyjscy twórcy tylko na sztywnych i bez hamulców

Odnośnik do komentarza

EE ... to dla Ciebie tak ważne aby być zaszufladkowanym i nie odstawać od reszty dzielni na kołach?

Ok - stary jestem mogę nie rozumieć - sam jestem traktowany jak industrialny inwalida na składanym rowerku co to nogami do przodu szybciej jedzie mimo że nie jest na czele konduktu pogrzebowego więc szufladek nie lubię ...

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mociumpel napisał:

EE ... to dla Ciebie tak ważne aby być zaszufladkowanym i nie odstawać od reszty dzielni na kołach?

Ok - stary jestem mogę nie rozumieć - sam jestem traktowany jak industrialny inwalida na składanym rowerku co to nogami do przodu szybciej jedzie mimo że nie jest na czele konduktu pogrzebowego więc szufladek nie lubię ...

Jako jedyny jeżdżę w czymś takim reszta jakieś FR i jestem ciekaw jak to się fachowo nazywa rower do streetu oraz  co posiada

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...