Skocz do zawartości

Fitness do 2300 zł - Kross Pulso czy Merida Speeder


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Po długich namysłach udało mi się określić jaki typ roweru będzie dla mnie najlepszy. Wybór padł na fitness.

 

Teraz czas na wybór modeli i to potrzebuje Waszej pomocy, bo brak mi wiedzy o osprzęcie.

 

Zdecydowałem się następujące rowery:

1. Kross Pulso 1.0 2018 za 1650 zł

2. Kross Pulso 2.0 2018 za 2150 zł

3. Merida Speeder 100 za 2200 zł, z tym że nie wiem z którego roku. Cena wskazuje, że 2018.

4. Merida Speeder 200 2018 za 2700 zł

 

Takie udało mi się uzyskać ceny w różnych sklepach.

 

Głównie zastanawiam się czy przy tak niskiej cenie Kross Pulso 1.0 jest sens dokładać do Merida Speeder 100. Brak mi wiedzy, czy Speeder ma lepszy osprzęt. Proszę o pomoc.

 

Jeżeli zdecyduje się dołożyć do Speeder 100, to może lepiej wziąć Pulso 2.0? Oparty jest na Shimano Sora, który wszyscy polecają. Znów proszę o pomoc.

 

Marzy mi się Merida Speeder 200, ale czy jest lepsza o Pulso 2.0? Znów potrzebna mi pomoc. Ten rower jest poza budżetem, ale może uda mi się gdzieś uzyskać rabat, trochę nagiąć budżet i kupić ten rower. Tylko czy warto?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 

Łukasz

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza

Łukasz, też szukam roweru i własnie oglądałam w zeszłym tygodniu Meridę. Tu masz widelec karbonowy, a w Krosie aluminium, myślę że jest to jakaś róznica. Po drugie mnie juz interesują hamulce hydraulicznie i je mam w Meridzie, a w Krosie masz tzw Vbrake.

Zastanawią się tylko czy ta Merida nie bedzie dla mnie za twarda i moje nadgarstki to wytrzymają. 

mój wybór https://www.rowerymerida.pl/produkt1784/speeder-100-juliet-rower-merida.html

 

Życzę powodzenia w zakupie...

 

Kasia

Odnośnik do komentarza

Tak zasadniczo to zamówiłem Pulso 1.0 z 2018 roku za 1499 zł.

Na moje potrzeby, czyli dojazdy do pracy i rekreacja z dzieckiem w foteliku (Mała ma 14 miesięcy więc bez szaleństw w zakresie dystansu i szybkości) myślę, że starczy na 10 lat. Poprzedni Kross wrz do wytrzymał 12 lat, a bym tym z tańszych.

Wahałem się czy kupić Pulso 2.0 ale nie widziałem zasadności dopłaty 600-700 zł w zasadzie głównie do Shimano Sora, bo reszta sprzętu jest podobna bądź ta sama.

Jeśli miałbym wydać więcej to na Triban 500 Flatbar. Pełna Sora, karbonowy widelec, tarcze to fajne dodatki. Ale cena wyższa o 800 zł. To ponad połowa wartości Kross Pulso 1.0. Sporo. Do tego opony bardzo szosowe i pewnie musiałbym je zmienić. Kolejny wydatek.

Rower kupiłem wysyłkowo ze sklepu niedaleko więc w razie czego zwrócę.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...