Skocz do zawartości

rower do lasu do 3k


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

tak jak wielu użytkowników tego forum przymierzam się do zakupu swoich pierwszych od komunii dwóch kółek. No ale niestety ilość informacji, produktów i specyfikacji technicznych jest na tyle przytłaczająca dla "zielonego", że ciężko w tym się połapać :). Zwracam się wobec tego z pytaniem do Was, co warto kupić na moim miejscu?

 

Po pierwsze: budżet. Chciałbym na ten biznes poświęcić na więcej niż 3.000,00 złotych. Oczywiście im mniej tym lepiej :)

Po drugie: stan. Jestem gotów do kupienia nowego roweru, ale jeśli tylko trafi się jakaś fajna oferta z rynku wtórnego to przyjmę ją z otwartymi ramionami:)

Po trzeci: cel. Tak się składa, że mieszkam w pobliżu sporego lasu, z licznymi mniej lub bardziej oficjalnymi szlakami rowerowymi. Tutaj też na pewno skupiłbym się w swojej jeździe. Nie chodzi mi oczywiście o jazdę w trudnych warunkach, ale przydałby mi się rower, który poradzi sobie z korzeniem czy kamieniem. Regularnego jeżdżenia po mieście (do pracy, na spacer) nie planuje. Oczywiście od czasu do czasu (raz do roku :D) narzeczona pewnie będzie chciała przejechać się na wycieczkę asfaltowo - chodnikową, lub znajomi zaproszą na jakiś dłuższy wyjazd, jednak myślę, że 90% czasu spędziłbym na trasach leśnych a może 10% asfalt.

Zastanawiam się wobec tego czy wystarczy mi zwykły cross, czy lepszą opcją dla mnie będzie już góral?

Do tej pory brałem pod uwagę te modele..

 

http://nrowery.pl/rowery/mtb-29/50-cayon-al

https://allegro.pl/oferta/romet-orkan-5-rower-crossowy-deore-rama-21-srebrny-7940650780?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQjwnpXmBRDUARIsAEo71tSwAXQYFbQ94jdFWCmkotI43uoBjD1l1eg5zbchuPBubMLsUCaetd8aAsknEALw_wcB

https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-unibike-viper-disc-gts-2018

 

Z góry dzięki za porady i wskazówki ! :)

Odnośnik do komentarza

Daj sobie spokój z crossami jeżeli chcesz jeździć głównie po lesie. Dużo lepszy będzie MTB 29er w wersji rekreacyjnej. Jak poszukasz w tematach na tym forum, mtb do 2500-3000 znajdziesz sporo propozycji. Np. https://allegro.pl/oferta/cube-attention-29-2019-iridium-red-gratisy-7821928466 Cena trochę powyżej budzetu, ale warto. Dlaczego akurat  taki polecam ? Bo sam mam podobny, też Cube. Jeżdżę nim rekreacyjnie po lesie czy też nad Wisłą i sprawdza się w tej roli znacznie lepiej niż rower cross. Głównie z uwagi na szerokie i wysokie opony. Jakiś piasek, korzenie czy koleiny znacznie łatwiej i bezpieczniej jest pokonać na szerokiej oponie. Takie opony można też mniej napompować, co poprawia przyczepność i komfort. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, pepe napisał:

Daj sobie spokój z crossami jeżeli chcesz jeździć głównie po lesie. Dużo lepszy będzie MTB 29er w wersji rekreacyjnej. Jak poszukasz w tematach na tym forum, mtb do 2500-3000 znajdziesz sporo propozycji. Np. https://allegro.pl/oferta/cube-attention-29-2019-iridium-red-gratisy-7821928466 Cena trochę powyżej budzetu, ale warto. Dlaczego akurat  taki polecam ? Bo sam mam podobny, też Cube. Jeżdżę nim rekreacyjnie po lesie czy też nad Wisłą i sprawdza się w tej roli znacznie lepiej niż rower cross. Głównie z uwagi na szerokie i wysokie opony. Jakiś piasek, korzenie czy koleiny znacznie łatwiej i bezpieczniej jest pokonać na szerokiej oponie. Takie opony można też mniej napompować, co poprawia przyczepność i komfort. 

+1
Cross nie wchodzi w ogóle w grę do tego zastosowania.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi.

Dzięki pepe za polecenie Cube Attntion. Problem jednak jest taki, że rower dość mocno wychodzi poza mój budżet, a po drugie, z tego co widzę, to będzie ciężko z dorwaniem tego roweru gdzieś na "żywo" w sklepie i "przymierzenia" go. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z rowrami i nie chciałbym brać modelu i rozmiaru zupełnie w ciemno.

Idąc za Waszymi wskazówkami i przeglądając oferty poszczególnych producentów wstępnie wybrałem dla siebie trzy opcje:

1. shochblaze r6

2. trec marlin 7

3. GT Avalanche Comp

Dowiedziałem się jeszcze, że mam 25% zniżki na cały asortyment Krossa, więc zastanawiam się czy nie opłacałoby mi się bardziej na zakup roweru z ich stajni ?

Wydaje mi się, że w grę wchodziłaby seria Level. Przy swoim budżecie i przy tym rabacie mógłbym sobie pozwolić na Krossa Level 6.0 tylko nie wiem czy warto? Z tego co widzę, to 6 ma tę samą ramę co Lvl 2, więc nie wiem czy jest ładować kasę w ten rower.

Będę wdzięczny za wszelkie sugesite.

Odnośnik do komentarza

Rower mtb żeby się nadawał do jazdy w terenie musi posiadać:
- amortyzator olejowo-sprężynowy lub powietrzny, więc Suntour XCT/XCM i XCR Coil nie wchodzą w grę
- osprzęt Deore (ostatecznie Alivio ale mało chętnie) alternatywnie SRAM NX
- no i dobrze żeby nie ważył tonę

Z powyższych powodów żaden z trzech podlinkowanych rowerów się nie nadaje bo w kategorii "rower mtb" są to chłamy
Kross Level 6.0 z grubsza spełnia powyższe wymagania. Ma podłą korbę i podłe prawie wszystko pozostałe, ale rama, amor i napęd są do zaakceptowania. Jest to rower bardzo zbliżony do Cube Attention. Jeśli chodzi o ramy to wszystkie rowery z tej półki cenowej mają ciężkie i bardzo przeciętne ramy. Dopiero Rockrider XC 100 z Decathlonu ma dwie klasy lepszą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...