Skocz do zawartości

opony szosa 28''


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdże na Duro Hypersonic 700x25C. Waga 205g, oplot 120TPI. Dobre trzymanie na suchym, na mokrym przeciętne. Cena po 50-55zł/szt. Przednia opona ma ponad 9tys.km, a tylna prawie 4,5tys.km. Obie jeszcze trochę pojeżdżą. Nie miałem na nich jeszcze kapcia. Specialized Roubaix Pro też polecam. Mój ojciec zaczął na nich 4ty sezon (nie wiem jaki przebieg dokładnie, ale ponad  10tys.km na pewno). Do zużycia im daleko, aczkolwiek troszkę popękały ze starości. Zero kapci.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

czy opony do obręczy "Tubeless ready" różnią się w budowie od zwykłych? Próbowałem założyć opony Michelin Protek 700x35C na obręcz "Tubeless" 622x17C no i niestety nie pasuje. Opona nie chce ułożyć się prawidłowo - po montażu przy obrocie koła widać że nie jest okrągła. Zmieniałem dętki (3 różne: do szerokości 23C, 32C, 45C) i przy każdej jest to samo. Wg tabelki dostępnej na tym forum powinno pasować. Natomiast opona 700x23C oraz 700x28C do tej obręczy pasuje idealnie. Pytania: - czy taśma uszczelniająca może być temu winna? Czy taśma ta jest przyklejona do obręczy? Czy ww opona (Protek) może zostać użyta w systemie Tubeless? Opony wkładałem do seryjnych kół Tribana 520RC. Jest tam tyle miejsca że wejdzie 37C tyle że bez błotnika.  

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, IgorK napisał:

czy opony do obręczy "Tubeless ready" różnią się w budowie od zwykłych?

tubeless ready mają wyższy rant.

12 minut temu, IgorK napisał:

Czy ww opona (Protek) może zostać użyta w systemie Tubeless?

Podobno każde koło i każdą oponę można przerobić w tubeless. Te tubeless ready poprostu łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...