Skocz do zawartości

Cross do 1.5k


Rekomendowane odpowiedzi

Witam obcykanych w temacie :)

 

Troche ponad rok temu przechodzilem zabieg rekonstrukcji wiezadla ACL w kolanie i w ramach rehabilitacji dostalem zalecenie przeproszenia sie z rowerem. W zwiazku z tym wygrzebalem po 11 latach z czelusci piekelnych swojego starego (w tej chwili ~15-16-letniego) Wolsztyniaka Jaguara, odkurzylem go troche, przesmarowalem, wsadzilem nowe detki i jakos to smiga, pomimo raka w piastach obreczy, kompletnie wyswiechtanego napiacza przerzutki z tylu (gosc w sklepie stwierdzil, ze tylko wymiana, bo regulacja jest juz niemozliwa). Rower jest juz stary, zmeczony, gdzies w swojej historii spawany i ogolnie chcialby wrocic do grobu, w ktorym lezal od momentu jak zrobilem prawko. Osobnym problemem jest, ze jest juz dla mnie ciutke za maly.

 

No i po tym przydlugawym wstepie przejde do rzeczy. Nosze sie z zamiarem zakupu nowego rowerka, ktory ma sluzyc przedewszystkim w celu utrzymywania konczyn dolnych na sensownym poziomie rozwoju. Jak dotad robilem co rano koło 12-15km robiac rundke dookola miasta po ulicach, chodnikach, sciezkach rowerowych i parkach. Zadnej jazdy mega terenowej, tylko tyle co chodniki i sciezki parkowe. Osobnym problemem jest rozmiar roweru, w/g miarki moj obecny ma ~20" i teraz rura podsiodlowa jest wyciagnieta ponad max, zeby miec optymalna pozycje do jazdy przy moich 190cm wzrostu (wymienic nie mam jak, bo Jag ma grubsze niz reszta), wobec tego rama raczej 21". Budzet chcialbym zamknac w kwocie max 1500zl, ale im taniej tym lepiej. Przegladajac allegro znalazlem kilka rowerow, ktore wpadly mi w oko, ale na osprzecie sie nie znam na tyle, zeby wiedziec co jest OK a co nie, ostatni raz jak kupowalem rower to bylo "Shimano jest OK, reszta buble" i to wystarczylo :)

 

Ten mi wpadl w oko jako pierwszy:

http://allegro.pl/crossowy-romet-2xtarcz-hydraulika-shimano-okazja-i5918361823.html

 

Pozniej znalazlem jeszcze te:

Orkan 2.0: http://allegro.pl/rower-romet-orkan-2-0-shimano-altus-24-biegi-2015-i5930638651.html

Orkan 3.0: http://allegro.pl/rower-romet-orkan-3-0-2015-wyprzedaz-tarcze-i5927729071.html

 

 

Odnośnik do komentarza

Hej, w tym budżecie na pewno zapomnij o tarczowych hamulcach, zwłaszcza marek takich jak (nic mi nie mówiący) Nutt. Lepiej postawić na stare, dobre V-brake, które nie będą sprawiały problemów. Hamulce z Orkana 3.0 też szału nie robią, to mechaniczne tarcze. Jedni chwalą, ja bym uważał, bo niby Shimano, ale cudne to one też nie będą. W każdym razie nie dopłacałbym do nich.

 

Orkan 2.0 jest w porządku. Jeżeli tylko nie planujesz jeździć kilku tysięcy kilometrów rocznie, to taki Romet starczy Ci na sporo czasu. Nie jest to pancerny rower, którym będziesz jeździł do końca życia, ale do rekreacji wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za sugestie, bardzo cenne. Niestety w mojej wiosce nie ma sklepu, ktory ma Rometa, Kandsa albo Lazzaro w ofercie i nie mam jak sie przymierzyc, a w ciemno troche strach brac, jakby sie mialo okazac, ze malo wygodnie sie jezdzi. U mnie we wiosce mozna w miare od reki dostac GIANTa, KTMa, Kross, Unibike, Eurobike... Pierwsze dwie kojarze z nazwy, ale na ogol poza budzetem, reszta jest mi kompletnie nieznana.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatni rower kupowałem jakoś koło 2000 roku i był to Wolsztyn Jaguar (tego o ile wiem już nie ma), którego mam do dziś i w sumie jest OK, ale trochę mały i już zmęczony życiem. Teraz jeszcze trochę za zimno dla mnie, żeby się rowerować, więc temat oglądania i zakupu roweru czeka na lepszą aurę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...