Skocz do zawartości

Osprzęt do amatorskiego mtb POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, POMOCY  chciał bym zapytać czy takie podzespoły wystarcza do amatorskiego mtb bądź może niższa półka  w zupełności wystarczy. Przesyłam link:  https://allegro.pl/oferta/zestaw-naped-shimano-alivio-korba-44-kaseta-9-lanc-7974676542

oraz jakie klamki manetki polecacie  czy tez lepiej osobno dobrać manetki i klamki hamulcowe? Zastanawiałem się nad tymi lecz one są pod v-brake a chciał bym zostawić swoje zaciski które mam altusa BR-MT200 tylko dobrać klamko manetki bądź osobno : 

https://allegro.pl/oferta/klamkomanetki-shimano-alivio-stm4000-3x9-super-5138834090?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQjw4-XlBRDuARIsAK96p3CIAyJBLxyS7dtxISmagBtsNjNbPTfx3g1nDUxZZkwJXLcDzar9g5IaAg2xEALw_wcB 

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to u Ciebie znaczy amatorskie mtb. Jak rekreacja i pitu-pitu 20 km po lesie to może być cokolwiek. Jak jakaś jazda po singlach i dłuższe jazdy 60-100 km po lasach i górach  to zdecydowanie namawiam na napęd 10-rzędowy. Deore M6000 to niby jedna ale w rzeczywistości kilka klas wyżej niż Alivio. Przede wszystkim można użyć tylnej przerzutki ze sprzęgłem napinającym łańcuch. Masz też wybór wielu kaset i lańcuchów, manetek i przerzutek Deore, SLX i XT (te starsze 10-rzędowe SLX/XT nadal są dostępne i świetnie działają).

To co podlinkowałeś to nie są komponenty MTB, tylko trekkingowe. W MTB nie jeździ się już na korbach 3-rzędowych. Wskazana korba jest korbą trekkingową na asfalt. Klamkomanetek też się nie używa w mtb tylko manetek i klamek odpowiednich do zacisków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...