Skocz do zawartości

Drogi i ścieżki leśne


Rekomendowane odpowiedzi

Kto lubi jeździć rowerem po leśnych drogach?

Myślę, że w każdym lesie znajdą się takie drogi i ścieżki, po których można sobie zasuwać rowerem. Na pewno są szczególne i ciekawe miejsca, jak: Mazury, Wielkopolska, czy Podlaskie, gdzie są tam ogromne obszary leśne i bardzo wiele dróg, po których można przejechać dziesiątki kilometrów na rowerze.

Są też specjalne trasy rowerowe w lasach.

 

Ja trochę jeżdżę po takich trasach leśnych, a chyba najlepsze do takich tras są rowery górskie. Chociaż, mogą być i MIEJSKIE, normalne rowery, jeżeli są odpowiednie opony, odpowiedniej grubości do jazdy po ścieżkach. Na pewno rowery szosowe i kolarzówki nie bardzo się nadają, z cienkimi oponami do tras leśnych.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Myślę, że jeżeli są ciekawe trasy leśne i dość długie, to jest bardzo przyjemnie jeździć rowerem po takich trasach.

Tylko gorzej się jeździ po drogach piaskowych, gdzie w każdym lesie są takie drogi i czasem trzeba prowadzić rower, bo nie ujedzie się po drodze na którym jest piasek. Najlepsze są do takich dróg opony grube, traktorowe, jak w rowerach górskich, co i tak nie jest łatwo jeździć po piasku, który hamuje rower. Ja sam za bardzo nie lubię i nigdy specjalnie nie lubiłem jeździć po drogach leśnych rowerem. Chyba że są to "szlakówki" proste, główne, które prowadzą przez środek lasów.

Jednak zawsze gdzieś tam dalej prowadzą takie drogi do dróg i ścieżek nierównych, po których już zbyt przyjemnie się nie jeździ.

Odnośnik do komentarza

I rzeczywiście, jazda rowerem przez lasy, to fajna sprawa.

Oczywiście, najlepiej mieć rower górki, bo takie rowery są przystosowane do leśnych dróg, z wybojami i mają odpowiednie opony, ale i są rowery miejskie, turystyczne, które mają odpowiednie opony do leśnych tras. Po piaskowych drogach ciężko się jedzie, ale, jak jedzie się rowerem górskim, czy jakimś, TURYSTYCZNYM, przełączy się na "lekką przerzutkę" i trochę lżej się pedałuje.

Gorzej, gdy jest to rower zwykły, bez przerzutek.

Duże KOMPLEKSY LEŚNE w Polsce mają ciekawe trasy rowerowe. Tu, gdzie mieszkam są lasy Puszczy Kozienickiej i jest taka trasa w środku tej puszczy, gdzie fajnie się jeździ rowerem, bo jest to szlak również rowerowy, dość długi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...