Skocz do zawartości

rower MTB dla kobiety, duży rozmiar


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam roweru MTB dla siebie do kwoty 3000 zł, przy czym to juz jest dużo. Szukam roweru do jazdy rekreacyjnej w lesie. Problem w doborze ramy polega na tym, że nie mogę znależć sobie odpowiedniego rozmiaru. Merida w rozm. L jest za mała, przymierzałam się również do Gianta i Scotta i też mało... Mam 174 cm wzrostu, i tzw. długość nogi wewnętrznej to 84 cm. Proszę doradzcie prosze czy znajdę coś? Czego konkretnie szukać... nie ukrywam, zdecydowanie wolałabym ramę giętą ? Pozdrawiam Paulina

Odnośnik do komentarza

Rama 17- 17,5 cala (jeśli chodzi o rozmiar męski). Nie ma znaczenia czy damska czy nie, czy gięta czy nie. Damska geometria to ściema. Propozycje:
Cube Attention
Ghost Kato 5.9 2018
Jakiś Romet i Kross pewnie też się znajdą w tym budżecie.
Koło 29 cali do jazdy długodystansowej, 27,5 jeśli nie czujesz się pewnie na rowerze.

Merida L 19 cali za mała? Kompletna bzdura.
https://www.merida-bikes.com/en/p/service/find-your-frame-size-225.html

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wiadomości ? dosiadałam Meride Juliet 7.15, Scott Contessa 720 i  730, i Gianta, ale nie pamiętam konkretnie modelu ? i Romet Jolene.  Mój problem nie polega na wzroście, co na tym iż mam poprostu długie konczyny, noga wewnętrzna to 84 cm ? Według rozmiarów Meridy- wsiadam na Meride Big nine mojego faceta i pasuje ? 

Jestem na powiedzmy początku moich poszukiwań i obstaję jednak przy damskiej ramie... widze natomiast, ze ewentualnie do Ghosta Cube mogłabym sie przymierzyć, bo rama jest lekko opadająca w dół, jednak taka opcja odpowiada mi bardziej, czuję sie dużo bardziej komfortowo. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...