Skocz do zawartości

Wycieczki rowerowe Śląsk i okolice


Oskar

Rekomendowane odpowiedzi

 

A macie jakieś sprawdzone, fajne trasy rekreacyjne po Katowicach i bliskiej okolicy? Tak do 30-35km, żeby można wyskoczyć przed/po pracy  :)

 

Raz jechałem do Katowic po opony przez las Murckowski, pięknie! są jakieś ścieżki, jest trochę dróg fajnie się śmiga, pogubiłem się tam więc trochę km wykręciłem :D Tylko warto jechać jak jest sucho, bo po deszczu niektóre miejsca nieprzejezdne. 

Jakbyś tam jechał to w sumie też mógłbym się wybrać ;)

Odnośnik do komentarza

Oj, tak, Las Murckowski jest naprawdę fajny, bardzo dawno nie byłam (i coś czuję, że podzielę Twój los i się zgubię) - chyba się wybiorę na początku tygodnia, żeby przetestować nowy rower :)

 

Jak się zgubisz specjalnie to już nie jest to samo ;) Nie ma tego dreszczyku "czy się znajdę", bo ten lasek to jednak sporawy jest, a ja Katowic nie znam zupełnie. 

Jakby coś to jestem chętny na wspólne kręcenie :D Bo sam to jeszcze bym się zgubił!

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kilka tygodni temu jechałem dookoła Beskidu Śląskiego, cztery dni spokojnego kręcenia na pętli z i do Bielska-Białej. Świetna propozycja na przedłużony weekend, także rodzinna.

 

Takich idealnych odcinków trasy (turystycznych) było przynajmniej kilka - wąski asfalt od Kubalonki w stronę masywu Baraniej Góry, podobne trasy na południu prawie pod słowacką granicą, fajna Wiślana Trasa Rowerowa - tą chętnie kiedyś zabrałbym się na dłuższym odcinku. Oprócz jeżdżenia jest mnóstwo do oglądania, pewnie dla każdego, możliwości noclegowe - wszystkie.

 

 

Szczegółowy track, więcej wrażeń na mojej stronie:

 

Dookoła Beskidu Śląskiego. Śląskie na rowerze - Znajkraj

 

 

Kilka zdjęć z dróg:

 

Wiślana Trasa Rowerowa między Ustroniem a Wisłą:

 

na-wislanej-trasie-rowerowej-beskid-slas

 

Pod Szarculą:

 

na-drodze-w-kierunku-przeleczu-szarcula-

 

Wspomniany asfalt od Kubalonki:

 

trasa-rowerowa-w-beskidzie-slaskim-beski

 

Dolina Krężelki:

 

droga-w-dolinie-krezelki-beskid-slaski-2

 

Koło Węgierskiej Górki:

 

na-horyzoncie-schron-wyrwidab-beskid-sla

 

 

Fajne kręcenie.

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Hej! Po Beskidzie Śląskim kolejna odsłona rowerowego Śląskiego - Subregion Zachodni. Czyli Jastrzębie-Zdrój, Żory, Rybnik, Racibórz i to, co pomiędzy nimi, podczas trzydniowej pętli.

 

Dużo do oglądania na trasie. I park krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, i największy rezerwat przyrody w województwie śląskim - Łężczok, i rowerowe drogi na wałach Odry, za Raciborzem.

 

Do tego architektura: śląska Saint-Chapelle w Raciborzu, drewniane kościółki Szlaku Architektury Drewnianej w całym regionie, czy obiekty górnicze, które dla mnie znad morza stanowią nie lada gratkę.

 

I wiele innych ciekawych miejsc, jak Zaczarowana Chata w Rudach (polecam, naprawdę), Śląskie Smaki w knajpach (też polecam :P), przesympatyczny kowal w Bieńkowicach. Pięknie rozkwiecone miasta, coś, czego naprawdę nie zauważam w takiej skali, jak zawsze na Śląsku...

 

Wszystko na naszej znajkrajowej stronie, więcej zdjęć i szczegółowa mapa - bardzo zapraszam:

 

Śląskie na rowerze: Subregion Zachodni - Znajkraj

 

A tu fotopiguła :)

 

Start w wiosennym Jastrzębiu - park zdrojowy:

 

kwitnacy-migdalowiec-w-parku-zdrojowym-w

 

 

Szlak rowerowy nad stawem Gichta za Żorami:

 

na-rowerze-po-subregionie-zachodnim-subr

 

 

Drewniany kościół w Palowicach, przeniesiony z Leszczyn:

 

kosciol-parafialny-trojcy-swietej-w-palo

 

 

Oryginalne - każdy inny! - familoki w Czerwionce:

 

familoki-w-czerwionce-leszczynach-subreg

 

 

Dużo kwiatów - tu Rybnik:

 

tulipany-przed-katedra-ziemi-rybnickiej-

 

 

Zabytkowa stacja w Rudach:

 

zabytkowa-stacja-kolei-waskotorowej-subr

 

 

Zaczarowana Chata w Rudach - mega miejsce i prowadzące:

 

gabinet-lekarski-w-zaczarowanej-chacie-s

 

 

Łężczok - fajny szlak przy pięknej pogodzie, najlepsze miejsce wyjazdu:

 

szlak-rowerowy-przez-rezerwat-lezczok-su

 

 

Efektowna Sainte-Chapelle w Raciborzu:

 

kaplica-sw-tomasza-kantuaryjskiego-w-rac

 

 

Ruiny pałacu w Tworkowie:

 

widok-dawny-i-obecny-na-zamek-w-tworkowi

 

 

Sympatyczna trasa po wałach Odry:

 

na-zoltym-szlaku-na-walach-odry-subregio

 

 

Bardzo polecam - nieoczywista okolica na fajny rowerowy weekend.

 

Szy.

Odnośnik do komentarza

Ślicznie dziękuję Szy :) za relację ! Ty - Pomorzanin a odkrywasz przed Ślązakami uroki naszego Regionu - piękne ujęcia -lecę na stonkę doczytać :).

W tym roku planuję urlop z rowerem i odkrywanie moich ukochanych stron-Mazur i Pojezierza suwalsko-augustowskiego z siodełka rowerowego.W zeszłym roku w czasie urlopu i pierwszego sezonu rowerowego zobaczyłam sporo pięknych i nieznanych mi miejsc w rejonie Szczytna , a dokładniej Spychowa- tam też jeździmy od lat, ale tego co zobaczyłam z siodełka rowerowego to nigdy wcześniej nie widziałam - rower otwiera oczy ! :)

Odnośnik do komentarza

Nie do końca GV - mamy trzytygodniowy urlop ze stałym miejscem pobytu w Augustowie i planujemy wypady rowerowe , część tras GV w okolicy Augustów- Sejny-Suwałki i może Mazur Garbatych przetestujemy. Na razie to eksplorowałam na ten temat internet- opinie różne, zależne chyba od oczekiwań jeżdżących. Pojedziemy, zobaczymy  :). Teraz tylko liczę dni do wyjazdu i jak to mówię " już nóżkami przebieram" :), a w wolnych chwilach łapię trochę kondycji ;) .

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dzięki Damian :), ale lepiej pochwal się swoimi piłkarskimi ekscesami rowerowymi ;)

 

Szy.

 

... z proszę bardzo :)

Tematyczna wycieczka po śląskich stadionach piłkarskich.

 

Wyszło 133km mijając po drodze Stadion Śląski, Ruch Chorzów, Polonia i Szombierki Bytom, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój i GKS Katowice. Niektóre stadiony naprawdę robią wrażenie, a z niektórymi czas i brak pieniędzy zrobił swoje. 

 

Szczegółowe informacje o przebiegu pętli: 

http://roweremposlasku.pl/petla-rowerowa-stadiony-pilkarskie/

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...