Skocz do zawartości

MTB 29er - bitwa myśli między markami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się do doświadczonych ludzi z prośbą o pomoc w wyborze roweru. Liczę tutaj również na twoją pomoc @jajacek oraz @lukasz.przechodzen. W skrócie, żeby nie zanudzać. Aktualnie mam wysłużoną Meride V-10 26" koła. Zamierzam zakupić MTB 29er. Rower ma służyć zarówno do jazdy po asfalcie jak i po lesie - w przyszłości chce spróbować pojeździć trochę po górach. Ostatnio okazało się, że mam znajomego w sklepie, który sprzedaje tylko rowery marki Specialized - bardzo je chwalą, jak chyba każdy sprzedawca robi z swoimi rowerami. Szukałem na internecie wielu porównań tzw. topowych i zarówno masowych marek tj. Merida, Kross, Trek, Gianta, Specialized, ale nigdzie nic konkretnego nie da się znaleźć. Budżet jaki chce przeznaczyć na rower to granica ok. 3500 polskich złoty. Rozglądając się po internecie zwróciłem uwagę przede wszystkim na takie rowerki jak:

1. Specialized Rockhopper Expert

2. Specialized Rockhopper Comp

3. Merida Big Nine 300

4. Merida Big Nine 200

5. Kross Level 5

6. Kross Hexagon 8

7. Trek X-Caliber 7

8. Trek Marlin 7

Na Specialized mam rabat dlatego znalazł się tutaj expert ?

Czy któryś z nich wyróżnia się czym specjalnym ? Czy są inne modele w podobnej cenie na które warto zwrócić uwagę ? Czy faktycznie ten cały Spec jest tak dobry jak go chwalą ? Dobrze wiemy, że kwestia rabatu kusi zakupem danego roweru, ale wolę kierować się osprzętem, a nie znajomościami. 

Będę wdzięczny za każdą informację. Na sam koniec dodam tylko, że wzrost to 183cm, a waga 117kg. 

Odnośnik do komentarza
Dnia 9.04.2019 o 23:01, Adrid napisał:

tylko że w tym rowerku jest jeden blat z przodu

szczerze przy bardzo amatorskiej jeździe może to być dla Ciebie nawet lepiej. Przy normalnej jeździe kadencja si ę nie liczy (aż tak), szybkie przełączanie na porządany bieg również. Ostatnio kupiłem rower z napędem 2x11 i po wyjechaniu z lasu nie przeszedłem od razu na duży blat z przodu i też mi się jechało bardzo dobrze.

Kiedyś, jak byłem nastolatkiem, Giant to było COŚ. Teraz nadal jest to dobra marka ale coraz mniej ludzi decyduje się na te rowery (rzadziej widuje na ulicach nowe Gianty) kosztem Merid, Speców czy Treków (nie wspominając już o marce z Decathlona). A Talon 29 1 wydaje się być OK ale na 3 blaty już bym się nie zdecydował ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...