Skocz do zawartości

Ilość smaru serwis XCM


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chciałbym się zapytać czy mógłbym poprosić o  informację jaka ilość smaru potrzebna jest do amortyzatora SR Sountour XCM ( orientacyjnie ) podczas serwisu . Najczęściej występujące opakowania  to np. SRKCE212 - Smar do amortyzatorów 'ConPanna' - 20g   , Sram butter 20-29 g , Slickoleum 50-100 g . Pytanie czy takie opakowania  są wystarczające ( np. 20 g) na jeden serwis amortyzatora ( przesmarowanie lag , sprężyny , tulei czyli kompletny serwis ) , oraz czy wymienione produkty nadają się do smarowania wszystkich elementów amortyzatora ( najczęściej napisane jest że służą do smarowania tulei i elastomerów natomiast nie znalazłem informacji o  smarowaniu nimi lag  , sprężyny , czy tu trzeba zastosować coś jeszcze) .

 

Będę wdzięczny za wszelką odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kupowanie takich drogich i smarów do tak prostego uginacza jak XCM nie jest konieczne. Jak już chcesz kupować porządniejsze smarowidło to kup motorex bike grease, będziesz miał zacny smar do łożysk piast, sterów czy bębenka, możesz też nim posmarować amor. Na sprężynę daj zwykłego łts albo smaru molibdenowego który rozprasza drgania sprężyny (da się kupić w tubkach 100g na stacjach benzynowych lub w sklepach motoryzacyjnych za 6 zł) Co do smarowania na ślizgi i lagi dajesz trochę lepszego np motorexa.

Odnośnik do komentarza

Ja swojego NVX smaruję tak: na sprężynę daję molibdenowy, po rozebraniu na lagi i ślizgi trochę teflonowo silikonowego stałego a nie psikanego (często można kupić w sklepach elektronicznych) a tak raz na dwa tygodnie bez rozbierania dokładnie oczyszczam lagi i daję na nie trochę czerwonego finish line który mam do łańcucha, czekam chwilę aż "wyschnie" poczym uginam kilka razy i wycieram nadmiar i bangla aż miło. Niektórzy polecają do amorów Brunox deo (nie mylić ze zwykłym brunoxem), ale ja nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...