Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądam wątki na różnych forach   w poszukiwaniu sugestii jakie siodełko najlepiej wybrać aby zminimalizować dolegliwości z narządami płciowymi. Jestem strufstrowany w większości tematów użytkownicy skupiają się tylko na  braku  bólu pośladków.  Co jest z tymi ludźmi?  Nikogo nic nie uwiera w  intymnych miejscach? Wszędzie tylko  skupianie się na wadze siodełka i wyglądzie. Kupiłem używanego fizika arione i co? po 30 minutach jazdy nieznośny ból w kroczu.. Jeźdzłem na siodełku z wycięciem? Efekt podobny jak w poprzednim przypadku.Jestem sfrustrowany i bliski zrezygnowania z jeżdżenia na rowerze... bo skoro ma mi to przynieść bezpłodność i problemy z tym związane to wole pociąć kątowką ten rower i znaleźć inny sposób spędzania wolnego czasu. 

https://ibb.co/SP3xWt3

Zamieszczam zdjęcie mojej pozycji jaką zajmuje na rowerze. Chyba nie jest jakoś bardzo pochylona aby sprzyjało to bólowi. Jak Ci wszyscy maratończycy co jeżdżą po 500 km radzą sobie z bólem ?

Odnośnik do komentarza

Mogę tylko napisać co działa w moim przypadku. Nie mam żadnych problemów z bólem czegokolwiek ani obtarciami.

1. Używam siodełek dostosowanych do szerokości moich kości kulszowych. Można to zrobić w sklepie, który ma do tego przyrząd albo zrobić go samemu z kawałka deski i plasteliny czy czegoś podobnego. W moim przypadku zalecana szerokość to 143 i takiej używam.

470609d1247769448-phenom-sl-bg_saddle_fi

2. Używam siodełek z dużą ilością wyściółki/żelu
W MTB jest to konkretnie Specialized Rival. W szosie endurance mam Spec Rival SL, w szosie race Specialized Henge Comp.

3. Moje siodełka mają pochylony do dołu nos. ok. 1-2 stopnie. Kładę książkę na siodełku pokrywając je w całości i stawiam poziomicę. Bańka powietrza u mnie znajduje się w połowie tylnej kreski.

4. Mam prawidłowo dobraną odległość siodła od kierownicy, więc nie przesuwam się tył-przód. Dane z bike fittingu pokrywają się z kalkulatorami online.

5. Używam spodenek z żelową wkładką dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...