Skocz do zawartości

Korba FC M4050 b2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower crossowy, jazda 95 % asfalt z reguły po płaskim ale trafiają się i znaczne podjazdy w okolicy. Planuję zmienić napęd z 3x9 na 2x9. Obecnie posiadam korbę FC TY 701 48 38 28, z dużego blatu praktycznie nie korzystam. Padł mi suport a i korba nadaje się już do zmiany w związku z tym myślę o wymianie na coś lepszego i mój wybór padł na FC M4050 b2 https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/alivio-m4000/FC-M4050-B2.html akurat konfiguracja 36x22 mi pasuje bo będę mógł wykorzystać cały zakres kasety.

Gdzieś trafiłem na post z informacją iż ta korba jest przeznaczona do napędów z technologią boost i dlatego ma przesuniętą linię łańcucha o 3mm. I teraz mam zagwozdkę czy podejdzie to do mojego napędu czy może rozglądać się za czymś innym.  Kasetę mam HG 400 11-32, przerzutki Alivio RD m4000 i FD T4000 klamkomanetki ST M4000. W tej chwili linię łańcucha mam 48mm i mając z przodu na środkowej tarczy jak dam na kasecie 8 lub 9 to łańcuch mi ociera o wodzik przedniej zmieniarki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...