Skocz do zawartości

Który fitnessowy Canyon na dojazdy do pracy


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post tutaj, tak więc witam Wszystkich serdecznie.

Kilka dni temu wymyśliłem sobie, że korzystając ze zbliżającej się wiosny zacznę jeździć do pracy na rowerze (miasto - 10km w jedną stronę)

W rowerach jestem zielony. Pierwsze googlowanie zaskoczyło mnie mnogością rodzajów/kategorii jednośladów, ale dość szybko poszukiwania zawęziłem do roweru fitness.

Kolejne dni poszukiwań doprowadziły mnie do decyzji, że będzie to Canyon RoadLite.

Ale który model wybrać...?

Zdaję sprawę z różnic w osprzęcie, w rodzaju materiału z którego wykonany jest widelec, czy różnych kół. Ale nie mam już niestety pojęcia, czy te różnice warte są różnicy w cenie. I wreszcie czy podczas moich dojazdów do pracy będę odczuwał na przykład różnicę między Sorą, a 105?

Rozpatruję takie modele:

RoadLite AL 5.0 2018 - 3199

RoadLite AL 6.0 2019 - 3399

RoadLite AL 6.0 2018 - 4149

RoadLite 7.0 2019 - 4599

Poradźcie coś proszę.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, zinio napisał:

I wreszcie czy podczas moich dojazdów do pracy będę odczuwał na przykład różnicę między Sorą, a 105?

Na pewno będą większe koszty eksploatacji dla 11 rzędowej grupy 105. Przy co najmniej 20 km dziennie wychodzi rocznie jakieś 5 tys. km. A to oznacza co najmniej jedną wymianę kasety i łańcucha, Cena kasety 9x to około 70 zł , 11x około 170 zł. Łańcuchy 11x też są sporo droższe. Przy jeździe do pracy szybkość zmiany biegów nie ma większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...