Skocz do zawartości

Jaki rower MTB do 3000 zł?? 2016 Bike Adventure


Rekomendowane odpowiedzi

Biria to przyzwoite ramy. Raidon plus Deore to też przyzwoity wybór. Hamulce mogłyby być oczko lepsze ale nie ma co wybrzydzać. Cena ma też ręce i nogi. Alternatywnie możesz poszukać coś gotowego z długą gwarancją na ramę na dobrym amorze olejowo-spreżynowym. Dobrym w tym wypadku oznacza np. Rockshox 30 lub 32 TK Coil ze stalową sprężyną. Nie będzie raczej lepszy od Raidona ale będzie zapewne tańszy w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza

O kolego. To mieszkasz w bardzo kolarskim regionie. Mekka amatorów czyli Sobótka niedaleko. Mój ulubiony region Czech czyli Jeseniki też. Na MTB czeskie bike parki Rychlebskie Stezki też i nawet w Alpy nie tak daleko. Mieszkając tu gdzie Ty miałbym koniecznie i szosę i MTB. Jeśli o MTB chodzi, to wygląda że potrzebujesz roweru na ramie 19-20 cali. Kupiłbym mając takie tereny bod bokiem, nie rower rekreacyjny tylko rower o geometrii rekreacyjno wyścigowej. Typowy przykład to Specialied Crave na którym jeżdżę. Czyli rower o wydłużonej górnej rurze, stosunkowo pochylonej pozycji ale nie tak bardzo jak w geometrii typowo wyścigowej i miękkim tylnym trójkącie z wąską sztycą podsiodłową 27,2mm, dającym w komplecie komfort kręgosłupowi. Założyłbym, że mając tyle lat co Ty, jest szansa że będziesz jeździć z jakąś mocną grupą lub się pościgasz. Do takiego roweru tylko amor powietrzny. Najtaniej Raidon, najlepiej RockShox a najdrożej Fox. Osprzęt najlepiej SLX a najtaniej mający jeszcze sens Deore. Taki rower kosztowałby 3,5-4k. Jeśli nie dasz rady rozciągnąć budżetu to pozostaje coś a la ten Mustang. Nie jest to zły rower ale typowo rekreacyjny. RockShox TK powietrzny jest lepszy niż Raidon. Serwis jego jest natomiast droższy. Ok 300 zł na 1-3 lata w zależności od ilości zrobionych km. Droższe amortyzatory są zwykle lżejsze i mają zwykle więcej ustawień umożliwiających lepsze dopasowanie do warunków. Co prawda rekreacyjny amator z tych ustawień rzadko korzysta. Wyścigowy znacznie częściej. Jakby miał to być jednak lepszy rower to coś doradzimy. Cube miał chyba ostatnio niezłe ceny na tego typu rowery. Szukałbym wtedy roweru w wadze nieprzekraczającej 12kg i z napędem 2x10 albo 1x11. Na korbie 36x22 lub jak mam obecnie 38x24 na 11-36 raczej wszystko opędzisz. Nie spotkałem podjazdu którego bym na tym przełożeniu nie podjechał.

Odnośnik do komentarza

Do Sobótki mam 40-50 km:)

Niestety budżet się nie rozciągnie (i tak z zakładanych 2500 wzrosło do 3000 zł). Więc raczej na początek zostaje mi coś typowo rekreacyjnego. 

Kwestia czy lepiej składać (takiego jak pisałem wyżej) czy wziąć coś gotowego (kwestia co?). Wiem, że w tym przedziale nie poszaleje, ale mimo wszystko różnice są zauważalne nawet w tym budżecie

Odnośnik do komentarza

Jak się nie ma wolnych środków to nie należy składać. Składanie zwykle wychodzi drożej ale ma się to co się chce. Ze składaniem zwykle wychodzą też różne problemy, więc raczej polecam gotowca. Niestety nie mam za dużo czasu na szukanie modeli. Wklejaj linki do tego co znajdziesz, to się oceni. Pamiętaj że porządni producenci dają dłuższe gwarancje na ramę. Nasi rodzimi, prawie wszyscy 2 lata.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...