Skocz do zawartości

Pedały spd i nowe klocki do Tribana 100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Całą zimę  robiłem formę na trenażerze i chciałbym troche zmodyfikowac mojego Tribana 100. Nie chcę wymieniać nic z napędu, bo liczę że w ciagu 1-2 lat zdołam go zużyć i dopiero wtedy coś dołoże.

Na obecna chwilę myślę o zmianie klocków hamulcowych na jakieś markowe plus ewentualnie zmianie pedałów z fabrycznych na SPD

 

Myślicie że taka zmiana ma sens? Troche boje sie pedałów zatrzaskowych, bo nie ma pewności co do swojego refleksu i zdolności wypinania się w sytuacjach awaryjnych. Ale z drugiej strony kusi perspektywa szybszej jazdy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kupiłem w styczniu buty i pedały SPD. Jak dla mnie same korzyści. Łatwiej utrzymać stałą kadencję. Nie ma się czego bać, na początku poprostu ustawiasz minimalną siłę wypięcia. Wywaliłem się tylko raz, no ale wtedy była zima i zarzuciło mnie na lodzie :d, więc to się nie liczy.  W moim przypadku na początku dziko się czułem jeżdżąc w tym systemie, był strach cze sobie nogi i nie tylko nogi połamie. Po  jakichś  przejechanych 100 km  przyzwyczaiłem się. Nigdy nie wrócę do platform. Polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...