Skocz do zawartości

Jakie części wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! .Chciałbym wymienić kilka części w rowerze.Chcę go zrobić w stronę DH. Chciałbym wymienić:przednia zębatkę(żeby była tylko jedna) od razu z korbami, łańcuch, tylnią kasetę ( 7 przerzutek ) , przerzutkę, dwie nowe manetki ( przedni hamulec oczywiście bez zmiany przerzutek ). Mój budżet to 1000 zł. Czy mogli byście polecić jakiś sprzęt?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, nykuu napisał:

przerzutkę, dwie nowe manetki ( przedni hamulec oczywiście bez zmiany przerzutek ).

to chcesz wymienić przerzutkę czy nie? ?

 

Wymieniając napęd nie sprawisz by rower był DH. To geometria ramy i amortyzator (co w sumie jest ze sobą powiązane) wpływają czy rower jest XC czy DH czy jeszcze jakiś enduro.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Diodek napisał:

Rower z prawdziwego zdarzenia się nie zrobi z tym budżetem. Sam amor kosztuje sporo więcej. No chyba że jakaś używka w dobrej cenie. A co dopiero dalej...

Pomijam "detal" że piszesz o przerobieniu roweru, ale nie wiadomo jakiego. 

Wiem takie rowery chodzą po kilka tysięcy, a amortyzator jest dobry..Chcę go zrobić w stronę lekkiego DH.Jeśli uda mi się taki rower zrobić to będzie dobrze, dlatego szukam tu kogoś kto mógł mi podać części warte uwagi ale nie za drogie żeby zmieścić się w 1000 zł

Odnośnik do komentarza

Nadal nie napisałeś z jakiego roweru chcesz zrobić DH.

Ogólnie jeśli do ramy przystosowanej do XC włożysz amortyzator z większym skokiem to zmienisz geometrię roweru i na główkę ramy zaczną działać siły, które nie były brane przy projektowaniu ramy a to pociągnie za sobą osłabienie ramy i w w którymś momencie może spowodować jej pęknięcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...