Skocz do zawartości

Pierwszy serwis roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dajcie proszę znać co powinienem zrobić po roku od zakupu roweru? Czy amortyzator trzeba serwisować co roku?

Cube Analog, przebieg 1400km, w różnych warunkach w tym trochę w zimę po zasolonych drogach.

Rower mam na gwarancji, ale o ile nie jest to konieczne, nie chcę jechać do "autoryzowanego" serwisu Cube, bo nie mam zaufania do tego blisko mnie, a nie mam kiedy zawieźć go tam gdzie go kupiłem. Ok godzina autem, przegląd miałbym za darmo, ale w tej chwili czas jest dla mnie droższy od.. No właśnie ile będzie kosztował taki przegląd?

Co ew. można zrobić na gwarancji? Chyba wszystko producent może zwalić na użytkownika? 

 

Odnośnik do komentarza

Ten amor wymaga minimalnego serwisu. Jeśli był jeżdżony w ciężkich warunkach to warto rozebrać, wyczyścić, zmienić olej i złożyć do kupy. Nie wiem ile to kosztuje w Twojej okolicy. Każdy serwisant to powinien ogarnąć. Ja mam obecnie takiego co wysyła dokumentację fotograficzną, więc wiadomo co było do roboty i za co płacę. Poza tym należy przejrzeć piasty, stery, sprawdzić klocki hamulcowe, stan wyciągnięcia łańcucha, czy hamulce nie są zapowietrzonei czy nie nastąpił ubytek płynu. Spojrzeć do suportu plus mycie i regulacja. Cena warszawska przeglądu 160. U mojego serwisanta 120. Do tego należy doliczyć cenę części i materiałów eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza

Tak, wymagają takiego serwisu, ale chodzi mi raczej o to czy taka gwarancja może się przydać.. bo wydaje mi się że nie bardzo. Każdy problem poza może jakimś pęknięciem ramy bez śladów uderzenia można zwalić na zwykłe zużycie eksploatacjyjne, więc pytanie czy gwarancja w ogóle coś daje?

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z prawem UE, każdy towar kupiony przez prywatnego użytkownika jest objęty rękojmią przez 24 miesiące od zakupu. Niezależnie od tego producent może dać na całość lub część gwarancję. Jeśli dobrze pamiętam gwarancja na aluminiowe ramy Cube wynosi 5 lub 6 lat. Nie wiem czy coroczne przeglądy gwarancyjne są wymagane aby została przyznana. Jeśli tak to nie robiąc ich tracisz gwarancję na ramę. Tak jest na przykład w przypadku rowerów Scott. Sam musisz zdecydować co z tym zrobić. Ale nie wydaje mi się by były takie ograniczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...