Skocz do zawartości

Jak odrdzewić łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie to ostatnio zardzewiał mi łańcuch ale sobie poradziłem w ten sposób robicie roztwór z:

-domestosa

-kreta

-odtłuszczacza

-benzyna ekstraktacyjna

-rozpuszczalnik nitro

-sodę kaukastytczną

-i innych specyfików

wrzucacie do środka łańcuch mieszacie wszystko jakimś kijkiem i czekacie jakieś 5 min

mi pomogło a łańcuch chodzi teraz lepiej niż przed kupnem nawet smarem nie muszę go smarować

Odnośnik do komentarza

To co zrobiłeś to po prostu niechlujstwo rzemiosła i zwykła fuszerka, jeśli tobie odpowiada to nie ma w tym nic złego, ale ja bym się tym nie chwalił publicznie. Taka mieszanka prawdopodobnie wytrawia stal, z której jest zrobiony łańcuch i znacząco go osłabiła, sama soda kaustyczna powoduje korozję elektrochemiczną stali, nie zdziw się więc jak niebawem pęknie bez ostrzeżenia. Nie wspominając już o fakcie, że same opary takiego koktajlu to trucizna, którą wdychasz, swoją drogą ciekawy jestem jak się jej pozbyłeś...

Odnośnik do komentarza

Jak wlejesz olej rzepakowy do silnnika w samochodzie zamiast oleju to też będzie działać, tylko pytanie jak długo. Nie obraź się na mnie, ale sam fakt że coś działa nie znaczy, że działa dobrze i powinno się tak robić. Napisałeś jeszcze że nie musisz go nawet smarować, więc nie wiesz nawet w jakim celu się to robi, takie chałupnicze metody miały racje bytu za komuny, dzisiaj to objaw skrajnej głupoty lub chytrości.

Odnośnik do komentarza

od 5 lat zajmuje się kolarstwem miejskim więc trochę wiem o rowerach ale to co dzisiaj zobaczyłem mega mnie zdziwiło okazuje się że smar jednak nie jest tak bardzo konieczny jak mi się wydawało będę polecać mój specyfik każdemu o każdej porze dnia i nocy bo wiem że został zrobiony z najlepszych dostępnych na rynku składników a jego efekt jest naprawdę zadziwiający

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast od 6 lat serwisuje rowery i też coś tam wiem o kolarstwie. Wiele już razy spotkałem takich inowatorów jak Ty i jakoś żaden z nich mnie nie przekonał. O degradacji łańucha wiem z własnego doświadczenia, bo wiele podobnych pomysłów sam próbowałem, po kąpieli w podobnej chemii łańcuch koroduje jeszcze szybciej i pęka przy większym obciążeniu. A Twoje butne podejście do tematu tylko źle o tobie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...