Skocz do zawartości

Rowerem przez winnice Piemontu


Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj podróżuję długodystansowo na rowerze crossowym z sakwami lub robię jednodniowe wycieczki w trudniejszym terenie MTB, ale tym razem podczas pobytu we Włoszech postanowiłam zwiedzić najbardziej znane i atarkcyjne miejsca w regionie Piemont czyli winiarnie i winnice jednych z najbardziej uznanych win  Barolo i Barbaresco na świecie.
Co prawda sezon zaczyna się diopiero pod koniec marca, ale w tak słonecznym miejscu pedałowanie i podziwianie pięknych widoków to czysta przyjemność.
Pośród winnic na stromych zboczach znajdują się liczne małe miasteczka z zamkami jak Barolo, La Morra, Monforte d`alba, czy Nowello oraz agroturystyki z pysznym włoskim jedzeniem.
Pod linkeim jedna z przykłądowych tras: https://ebike.bikesquare.eu/eng/langhe/castles-wines-and-restaurants-in-the-langhe-by-ebike


Po drodze spotkałam wielu rowerzystów głównie na szosówkach, ja z racji tego, że nie miałam tym razem własnego roweru postanowiłam przetestować po raz pierwszy w życiu rower elektryczny. Wypożyczyłam rower w  BikeSquare  ze względu na aplikację mobilną zawierającą mapę i opisy licznych szlaków turystycznych, co jest bardzo pomocne w poruszaniu się w całkiem sporym regionie winnic. Okazało się, że przejażdzka takim rowerem to niezła frajda szczególnie w stromym terenie przy podjazdach napęd elektryczny wspomaga.
W przypadku wycieczki rowerowej w stylu Slow travel and food, ebike sprawdził się doskonale.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...