Skocz do zawartości

cross do 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam temat bo szukam identycznego roweru

Po wstępnych analizach wybrałem rower crossowy.
Przeglądałem różne fora, poradniki itp.

wstępnie spodobały mi się
Unibike Viper 2018- dziś się przymierzyłem w sklepie, było wygodnie 
merida crossway 300 2018 - osobiście rower mi się podoba, osprzęt wygląda ok, dobra marka i najbardziej mi się podoba
giant(nie pamiętam modelu) crossowy, miał gorszy osprzęt (chyba acera) - 
Na nim niewygodnie mi na nim było przez krótkie nogi (mimo wzrostu 180cm)
Górną część ramy miał pod mniejszym kątem niz Unibike, Merida chyba ma jeszcze mocniej pochyloną ramę,

w planach mam jeszcze zobaczyć kross evado 6

Szukałem opinii o tych konkretnych modelach, w każdym wytykają wady.

W merdzie podobno średnie są: amor,ilość zębów na środkowej przedniej zębatce, przeciętny mechanizm korbowy)

W Unibike Viper sprzęt okiem laika wygląda podobnie, ale też mu coś wytykają

Zdaję sobie sprawę, że nie ma rowerów idealnych.
Czy w moim budżecie (3000 max!) będą jakieś drastyczne różnice?
Czy w tej merdzie te wady są dyskwalifikujące ten model?

Jazda głównie po mieście i utwardzonych leśnych ścieżkach.
Nie będą to jakieś gigantyczne odległości, ani trudny teren.

 

Podobno rama jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza

Z tej trójki najlepszy jest Unibike moim zdaniem, patrzyłem wszystkie 3 modele nie dawno. Unibike znajdziesz nawet za 2500 jak pokombinujesz. Pamiętaj tylko, że rower musisz dostać całkowicie złożony bo inaczej nici z gwarancji. W meridzie znacznie piasty kulały i chyba gorszy amor był z tego co pamiętam. Unibike mam sam i gorąco polecam. Poczytaj poprzednie wątki znajdziesz tam wszystko :) 

Odnośnik do komentarza

Moja ma Krossa. Serwisowala przed sezonem również i problemów nie było w poprzednim sezonie z nie było żadnych ?. Merida i Kross jest to marka na pewno bardziej rozpowszechniona, dzięki czemu niewiele, ale możesz trochę zyskać na osprzecie przy Unibike. Unibike też zostawia 5 lat gwarancji na ramę. Musisz bardziej ocenić, który Ci się najbardziej podoba ? i tego sobie zakupić. Wbrew pozorom to ważna cecha bo chętniej będziesz wracał do jazdy ?

Merida - lepszy amor niz w Unibike, na tyle ile uzyskałem informacje na forum, gorsze hamulce, piasty, i nie wiem cóż to za korba tam sprawuje władzę.Jest lżejszy od Unibike. 

Kross ma delikatnie niżej osprzęt, zazwyczaj o oczko w porównaniu do Meridy i Unibike. 

Nie będą to znaczące zmiany dla Twojego założonego stylu jazdy więc temu proponuje dobór po prostu na podstawie tego co Ci bardziej się podoba. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...