Skocz do zawartości

Problem ze sterami


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wodę w szklance, jak przechylę ja do dołu to mi się wylewa - co robić? - tak czytam Twoje pytanie.

Opisz więcej, daj zdjęcie - czy chodzi CI o stery http://wrower.pl/sprzet/stery,5452.html dzieki którym skręcasz, czy o manetki róznego rodzaju  https://pl.wikipedia.org/wiki/Manetka_rowerowa popularnie choć nieprawidłowo zwane "sterami" czy o inne "COŚ" co Ty wiesz jak wygląda i co robi a my nie wiemy - podpowiedz nam.

Odnośnik do komentarza

Posiadam ramę Mondraker summum, miski z geokitu, reszta sterów fsa maszynowe redukcyjne z 1.5 na 1 1/8, luz przód tył ok. 1cm wyczuwalny przy podnoszeniu roweru za kierownicę jak i przy zaciśnięciu hamulca i poruszaniu przód tył, same łożyska, gdy mam je w recę nie mają luzu i kręcą się dobrze gdy skręcę kapsel, żeby zlikwidować luz kręcą się ciężko. Stery złożone tak: bieżnia na amortyzatorze łożysko dolne amortyzator łożysko górne nakładka centrująca górny cap z uszczelką podkładki półka amortyzatora mostek kapsel. Nie mogę teraz wysłać zdjęć.

Odnośnik do komentarza

Może trzeba po prostu kilka razy spróbować. Ja robię tak, że najpierw skręcam dość mocno, potem ruszam kołem, mostkiem, itp, tak żeby się wszystko ułożyło, potem delikatnie luzuję kapsel, aż do momentu kiedy po przechyleniu roweru rura sterowa z kołem zaczyna się obracać (jeżeli się nie obróci, to jest skręcone za mocno). Potem dokręcam śruby mostka, luzuję kapsel i jeszcze raz sprawdzam. Jeżeli w ten sposób się nie udaje, to może źle założyłeś którąś z części : łożysko, podkładkę, itp ? Trzeba by poszukać instrukcji, jest sporo w necie i porównać.

Odnośnik do komentarza

Wymieniałem w zeszłym roku stery i sie okazało, że dolna miska nie chciała "współpracować", być może coś źle dobrałem, bo nie szło skasować luzu, a mocniejsze skręcenie blokowało kierownice. Zrobiłem więc tak, że zostawiłem górne łożysko nowe, a na dolne dałem lepsze z tych starych (nie miało luzu, wystarczyło wyczyścić). W konsekwencji tych zabiegów uzyskałem tak mega płynne działanie sterów jakiego nie miałem nigdy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...