Skocz do zawartości

Kellys czy cube


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj jeździłem po sklepach rowerowych w poszukiwaniu roweru dla mnie i w ostateczności dostałem takie propozycje do wyboru:

Cube analog 2019r za 3100 PLN chyba że kupię w maju za 2800 PLN

Cube attention 2017r za 3100 pln

I ostatni Kellys spider 90 2019r za 2700pln

Teraz pytanie co wybrać, dodam że chce kupić rower już na lata i jeszcze jedno, jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o sprzęty itd

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja bym wybierał między Cube attention 2017 i Kellys spider 90 2019r.

Kellys ma podstawowy ale powietrzny amortyzator, Cube jeszcze sprężynowy. Kellys ma napęd 3x9 grupy Alivio, Cube 3x10 miedzany Deore i XT - tylko stare modele. Hamlce są trochę lepsze w Kellysie. Koła w obu przypadkach podstawowe - ciężkie.

Skłaniałbym się ku Kellysowi bo jednak powietrzny amor jest lepszy każdych warunkach* a napęd w pierwszym rowerze jest wystarczający w Kellysie.

 

* Prawie we wszystkich warunkach.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 182 cm wzrostu także wygoda ma dla mnie znaczenie, 

Jeszcze myślałem o tym

https://bikepark24.pl/Rower-gorski-MTB-Kellys-Gate-30-29-model-2019.html  mogę dostać go za 3500 PLN

Albo ten konkretnie tylko że 19'

https://allegro.pl/oferta/rower-cube-attention-rozm-16-cali-wyprzedaz-20-7459632108?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Proszę za i przeciw, na razie jest remis pomiędzy kellys a cube,

Z góry dziekuje

 

 

Odnośnik do komentarza

Kolego, rower 16 cali na kołach 27,5 cala jest z grubsza biorąc na niedużą dziewczynkę. Sugeruje rower na kołach 29 cali w rozmiarze 19 cali. A czy posłuchasz czy nie to Twoja sprawa.
Co ma lepszy stosunek jakości do ceny można bardzo długo dyskutować. Poruszasz się między rowerami rekreacyjnymi na wszystkie nawierzchnie a terenowymi typowo do jazdy mtb. Jeśli chcesz sensownej porady to napisz najpierw jak chcesz ten rower wykorzystywać, jak często i w jakich okolicach mieszkasz po których chcesz jeździć. I jaki budżet  rocznie jesteś skłonny przeznaczyć na serwis roweru.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o cube to oczywiście rozmiar 29 cali na kołach 19,

mieszkam w małej miejscowości otoczonej lasami, jeżeli chodzi o jazdę to rekreacyjnie jak to mówią od czasu do czasu, myślę że 50% na 50% jeżeli chodzi o powierzchnię drogi,

jeżeli chodzi o wydatki roczne to jak najmniej, myślę że przy mojej jeździe rower po roku będzie jak nowy, zależy mi na kupnie roweru tak aby mi służył parę lat, dlatego zdecydowałem się na taki budżet a nie inny ( do 3000 - 3500 PLN)

Sprzedawca z którym się dzisiaj widziałem zachwalał Kellys, porówujac go do cube mówił że ma lepszy oprzyrządowanie, podobnie się wypowiadał jak kolega thalcave... Następnie ty Jacku wyraziłem swoją opinię za co bardzo dziękuję i w tym momencie dalej nie wiem co kupić... Dlatego dałem jeszcze do oceny Kellys gate 30, który to podobno jest konkret jeżeli chodzi i cenę do jakości...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Ja to bym do jazdy 50/50 asfalt/teren kupił rower taki jak Cube Attention lub Cube Analog. Tym bardziej jeśli nie chcesz inwestować w serwis.

Dopiero co odebrałem rower z serwisu i tak na szybko było to zapłacenia 340 zł
- przegląd amora powietrznego z wymianą oleju - 100
- klocki hamulcowe - 90
- odpowietrzenie i wymiana płynu hamulcowego w hamulcach - 50
- serwis sterów i piast, mycie, regulacja - 100
To są ceny koleżeńskie. Rower za ok. 5 tys zł

Więc im bardziej zaawansowany rower tym większe koszty serwisu. Najdroższa jest hydraulika. Kellys jest przyzwoitym rowerem, typowo terenowym. w trochę wyższej wersji Gate 50 był hitem sprzedaży w zeszłym roku. Ale jest to rower o który należy dbać i którego utrzymanie będzie kosztowne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...