Skocz do zawartości

Rowery crossowe dla całej rodziny?


Rekomendowane odpowiedzi

To zależy od podejścia i zabezpieczenia. Za czasów studiów pracowałem w budowlance i znałem ludzi, którzy pomimo wszystkich możliwych zabezpieczeń typu folie itp. potrafili pozalewac farbami posadzki, a i takich gdzie praktycznie pracowali bez zabezpieczeń i farba im się nie lała ? ja z przezornosci swój przeczyscilem ? Nie chce pozniej walczyć zbyt mocno z pozlepianym burdem w napedzie ? zabezpiecz szmatkami lub po prostu zrób to na klatce i podłoż coś pod rower ? albo weź się za to jak pokonasz swojego głównego przeciwnika (czyt. Piwnica) i tam to wykonaj ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja chyba z nimi będę spał bo jak mówiłem tak zrobiłem ;)

61bba811ef7c340d321d269381a1e65f.jpg

77be9a899709a16ea257506289c8a76c.jpg

No i chyba kilka cichych dni będzie bo małżonka wkurzona ze rowery w domu i od dupy strony się za to zabrałem zamiast najpierw piwnice ogarnąć. Ale co ja będę tłumaczył, sezon się zaczyna i za chwile 17” w tym kolorze będę mógł tylko na stronie Unibike oglądać....
Nie ważne rowery zakupione wiec to mam z bańki ;) , w międzyczasie „fanty” do pielęgnacji łańcucha zamówiłem, będą pewnie na początku tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Porządek już zrobilem tylko zostały rzeczy, których wyrzucić nie moge, tylko wywieźć do teściów a nie ma szans abym to zrobił za jednym kursem. Za mały samochód. Do wywiezienia.

1. Stół rozkładany z blatami. Użyty raz przez 5 lat. Przywieziony przez teściów z myślą ze na Święta się przyda. Nikomu nie chce się z tym pieprzyć i jak już robimy święta u siebie to mieścimy się przy ławie i wyspie w kuchni.

2. Pralka prawie nowa. Muszę stara wypierdzielic z domu i wstawić nową na jej miejsce.

3. Foteliki 2 po córce, które przydadzą się szwagierce w przyszłości, której dzieciak skończył rok. Zajmują mi miejsce w piwnicy. Chyba Choinkę sztuczna wywiozę bo teraz nie będzie na nią miejsca. Postawie na naturalną w okresie Świat.

4. Sprzęt do malowania (walki, pędzle, końcówki farb, grunt, tarki do wałków, drabina, itp...) jak już coś pomaluje jakiś pokój to raz na 2 czy 3 lata, zajmuje na codzień miejsce w piwnicy. A poza drabina, pozostałe rzeczy to 2 torby sztywne ikea.

 

cos jeszcze się znajdzie czego w tej chwili moge nie pamiętać. Niestety przyszły 3 rowery i trzeba priorytety zmienić. W/w rzeczy nie są na codzień potrzebne a zajmują w cholerę miejsca.

Gdyby to było w Wwie, to w weekend bym to poprzewozil a niestety 200km do zrobienia w jedna stronę wiec przy okazji jakiegoś wyjazdu w weekend. Najbliższy za tydzień wiec coś już wywiozę.

Dodatkowo wywiesiłem ogłoszenie ze chętnie wynajmę piwnice. Zobaczymy może ktoś się zgłosi. Dodatkowa piwnica nie zaszkodzi a koszt 100-150 pln/ mies. Jakoś strasznie nie nadszarpnie kieszeni a miejsce się przyda na inne rzeczy a jedna byłaby typowo rowerowa w miarę zabezpieczona.

Odnośnik do komentarza

No na sezon jesteście gotowi to trzeba przyznać ? a nie miał być biały ten crossfire? ? Piwnice to ciężki temat, ja akurat w swojej trzymam tylko rower i kartony po różnym sprzęcie więc problemu nie było :) spiąłem go u lockiem zaczepu od rury i jeszcze owinąłem linką co by ktoś za łatwo nie miał jak już się dostanie, ale ogólnie planuje kupić ubezpieczenie na ruchomości do ubezpieczenia mieszkaniowego i problem z głowy. Jak ukradną to chociaż cosik tam zwrócą.  

Z pralkami robi się tam, że łapiesz dwóch podwórkowych kierwoników co złom zbierają i składasz im ofertę na pralkę, zabierają starą, ale wniosą z piwnicy nową. Przetestowane i działa.

Jak masz inwestować w naturalną to sztuczne out, no i oducz się podejścia, aaaaaaaaa bo może się przyda i piwnica czysta! Teściom oddaj ich należność i z bani :) i zaproś Szwagierkę po foteliki, bo Ci już raczej an chwilę obecną się nie przydadzą :)

Odnośnik do komentarza

@azgaroth tak miał być ale wszędzie bialofiloetowy a ten jest „brzydki” po zobaczeniu na żywo czarno turkusowego zmiana zdania ? Mnie to cieszy. Dlatego ostatnio byłem 2 razy w piwnicy i za każdym razem polowe wynosilem i nadal tam jest pełno ? . Natomiast jak otwieram drzwi to nic już mnie nie zabije przypadkiem ? 

No ja mam tez mieszkaniowe muszę się temu przyjrzeć. Poza tym zastanawiam się nad rowerowym. Skoro mam zamiar jeździć po mieście, przejeżdżać przez ulice itd. zastanawiam się czy nie kupić.... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Ja mam w mieszkaniowym też taką ochronę cywilno prawną. Jak komuś coś zaleje lub pukne w kogoś rowerem to mi też obejmuje ?

No jak juz możesz poruszać się bez obawy to jest progres! Tak zalecilbym hełm ochronny ?? albo miałbyś gdzie kask to przetestować ?

Najważniejsze, że ten jest "ładny", a kobieta zadowolona ? Efekt końcowy jest!  Teraz poczekać na temperatury bardziej sprzyjające i siup na testy ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam całe forum,

Jestem tu nowym laikiem dlatego mam pytanie do Was. Dopiero to mój pierwszy post, ale dziękuję za wcześniejsze konwersacje, gdyż trochę mi rozjaśniły w głowie a chyba mam podobne rozkminy co do wyboru roweru co założyciel posta ?

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytania:

1. Który lepszy wybór: Trek Dual Sport 3 2019 czy Unibike Viper GTS 2019 i dlaczego tak uważasz?

2. Osprzęt Acera, Alivio, Deore jak bardzo się różnią, czy jest kolosalna różnica i które z nich jest najgorsze a które najlepsze? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Leito666 napisał:

Witam całe forum,

Jestem tu nowym laikiem dlatego mam pytanie do Was. Dopiero to mój pierwszy post, ale dziękuję za wcześniejsze konwersacje, gdyż trochę mi rozjaśniły w głowie a chyba mam podobne rozkminy co do wyboru roweru co założyciel posta ?

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytania:

1. Który lepszy wybór: Trek Dual Sport 3 2019 czy Unibike Viper GTS 2019 i dlaczego tak uważasz?

2. Osprzęt Acera, Alivio, Deore jak bardzo się różnią, czy jest kolosalna różnica i które z nich jest najgorsze a które najlepsze? 

Pozdrawiam.

Witam,

Skoro przeglądałeś różne tematy, to pewnie zauważyłeś, że ostatnio miałem podobny dylemat wyboru pomiędzy Trekiem DS3, a Unibike Viperem. Ostatecznie zdecydowałem się na Unibike, tylko teraz muszę jeszcze podjąć decyzję czy brać Vipera, czy dokładać do droższego Zethosa (dziś idę przymierzać). Trek poza fajną ramą przegrywa z Unibikiem w każdym segmencie osprzętu, a cenowo wychodzi podobnie.

Odnośnie pkt 2, to w tej kolejności jak wymieniłeś: Acera<Alivio<Deore. I z tego co wyczytałem to Alivio jest już taką w miarę porządną grupą osprzętu. Ten poradnik autora bloga powinien nieco więcej wyjaśnić: https://roweroweporady.pl/grupy-osprzetu-rowerowego-shimano/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...