Skocz do zawartości

Rowery crossowe dla całej rodziny?


Rekomendowane odpowiedzi

@Elle ,@thalcave dzieki ?

Odnośnie części damskiej, byliśmy dzisiaj w aktywnym smyku obejrzeć Woom’y 6 i niestety za małe już są. Pan nas obsługujący stwierdził ze spóźniliśmy się o jakieś 2 lata. Córka już jest za duża i może jeszcze od biedy na sezon byłby ten rower max ale już wyglądała na nim za duża.

Pojechaliśmy obejrzeć blisko domu Unibike’i no i..... kupiłem jej Emotion 26” biało-niebieski i super go ogarniała. Bardzo się jej spodobał. Byłby gotowy na poniedziałek ale umówiłem się na przyszły piątek po odbiór. Zaliczka zapłacona i jest.
Przy okazji kupiliśmy sobie z córka kaski ?

74ad72501c38cb2ed9a166eb0f72f0be.jpg

Dodatkowo były na miejscu tez Crossfire’y LDS, biało niebieski ale rama 19” i czarno-turkusowy już na 17”. Siadła i w zasadzie mogłaby na nim wyjechać. Gdybyśmy mieli już gdzie trzymać rowery to pewnie by tak było. W każdym razie chyba będą 3x unibike’i (2 już są ) ale zobaczymy ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Ok, wygląd Rometa (tych nowych damskich ram jest dyskusyjny) chyba jednak starego typu są preferowane przez żonę. Crossfire Disc przypadł jej do gustu jak dzisiaj na nim siedziała ale jeszcze przewrotnie zapytam, który z poniższych w ok. Ceny Crossfire moglby z nim konkurować być lepszy/lepiej wybrać/ rozsądniej / skorzystać z okazji (na crosfire 5% rabatu dostanę i 10% na serwis + sklep mam pod nosem (czyt. prawie w kapciach z domu moge wyjść ? )....?

https://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-merida-crossway-40-d-lady-2018.html

https://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-wheeler-cross-6-3-lady-2018.html

https://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-kellys-pheebe-30-2018.html

https://biketeam.pl/unibike-crossfire-czarno-turkus-damski-2019-roz,3,5120,7332

 

Odnośnik do komentarza

Tutaj pokieruj się bardziej wyglądem ? Niech ona oceni i to zobaczy. Są dosyć podobne :)  A ten Twój sklep pod domem nie ma żadnych modeli z 2017 czy 2018 np. w fajnych cenach? 

U mnie w taka ciekawa opcja stoi tylko wiadomo, że trochę drożej, ostatnio w sklepie widziałem

http://rowerowy.pl/sklep/rowery/rowery_unibike/unibike-2018/prd,unibike-viper-disc-17-d-biatur,rid,53400.html

tylko z kolei to będzie przerost formy nad treścią bo z tego co pamiętam, aż takich części w rowerze nie potrzebuje. Tego Crossfire też może zeszłorocznego gdzieś poszukaj :)

Tu masz też https://roweroza.pl/rower-crossowy-damski-unibike-crossfire-disc-lds i również masz go na miejscu z tego co kojarzę. No i targuj się, u mnie z miejsca po 8% zniżki dają nawet na nowe Unibike, coś ten Twój sklep mało skłonny się dogadywać! ?

Możesz przejrzeć temat rowerów do 2000 czy 2500 Łukasza na Blogu. Są tam modele z 2018 póki co, może wyhaczysz na któryś fajną promocję! Jej za dużej różnicy to nie zrobi sprzętowej. Nawet, powiedziałbym spójrz w stronę - ładny i lekki ? 

Odnośnik do komentarza

Na szczęście. Jedyne przymusy, jakie mają sens (choć są na wpół martwe, jeśli idzie o ich egzekwowanie), to jazda ze sprawnymi hamulcami oraz oświetleniem po zmroku. Nie chodzi o to, że namawiam na jazdę bez kasku, ale robienie z tego obowiązku nie uważam w żadnym razie za stosowne.

 

9 godzin temu, azgaroth napisał:

Tutaj pokieruj się bardziej wyglądem ? Niech ona oceni i to zobaczy. Są dosyć podobne ?

Ano, racja. Zresztą jak sam zauważyłeś, żona i tak będzie jeździć od wielkiego dzwonu. Więc albo weź najtańszy, albo własnie taki, który sama wybierze. Żaden się w cudowny sposób nie rozleci podczas użytkowania ?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem (jestem BHPowcem w sumie bezpieczeństwo to mój konik :D) kaski powinny być obowiązkowe w terenie zabudowanym albo podczas jazdy po drogach publicznych, wiadomo, że nikt tego nie wymusi na chwilę, ale jednak śmiertelność rowerzystów jest dość spora. W samym Trójmieście było kilka śmiertelnych w 2018 r. Kaski wbrew pozorom jest to dobry środek ochrony indywidualnej, a obrażenia głowy to nic przyjemnego i są dosyć groźne. 

Też nasze myślenie często błądzi, to, że mamy gdzie pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności. Kierowca, inny uczestnik ruchu też może popełnić błąd, więc przede wszystkim zachowanie ostrożności. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, azgaroth napisał:

Też nasze myślenie często błądzi, to, że mamy gdzie pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności. Kierowca, inny uczestnik ruchu też może popełnić błąd, więc przede wszystkim zachowanie ostrożności. 

I tu pięć łapek w górę ? Żaden kask czy przepisy nie uchronią nikogo nie tylko przed bezmyślnością, ale też zwykłym gapiostwem czy nawet chwilową zniżką koncentracji. Dlatego uważam, że odpowiedzialność trzeba brać także za innych uczestników ruchu - jednego dnia ja ratuję komuś życie, innemu ktoś mi. Podstawą jest ograniczone zaufanie, również (przede wszystkim?) do siebie. Szkoda, że o tym ludzie nie chcą pamiętać. Jakby to była jakaś ujma, że jednak są tylko ludźmi.

Odnośnik do komentarza

Generalnie, mam zasadę, że jeśli cos dotyczy bezpieczeństwa to staram się nie oszczędzać i tego przestrzegać. Przy jeździe rowerem wg. mnie kask jest potrzebny.
Daleko szukać? 
Mojej chrześnicy, tydzień temu rodzice przywieźli na studia rower do Warszawy. Ogólnie nie jest początkujaca, już kilka tysięcy km ma za sobą (wypady rowerowe, pielgrzymki itd...). Zawsze jeździła w kasku. Tydzień temu w poniedziałek spiesząc się na zajęcia wzięła rower i ...... zapomniała kasku. Na pasach (niestety jej wina), wjechała tuz jak się zmieniły światła na zielone dla samochodów i wpadła na maskę, ruszającego samochodu, rozbijając głową szybę czołową.
Miała masę szcześcia bo nic jej się nie stało. Glowa rozbita, kilka szwów ale generalnie nic. Była na obserwacji 3 dni w szpitalu, porobili wszystkie badania i wszystko ok. Kasku zapomniała!!!!
Miała cholernego farta!!!! Cholernego, że tylko tak sie skończyło. Dlatego bez kasku ani ja ani nikt z mojej rodziny nie ruszy sie rowerem na przejażdżkę.

Odnośnik do komentarza

Coś mi się tak wydaje ;)
Czaje się trochę do tego Crossfire’a ale chyba go jutro kupię małżonce. Bo nigdzie taniej nie ma . A jak gdzieś jest to w tym „brzydkim” bialofioletowym kolorze.
O Flashu można zapomnieć. Nigdzie nie ma i nie ma żadnych informacji o dostawie. Ogólnie ponoć Unibike nie nadąża z produkcją. Pewne modele w pewnym rozmiarze to schodzą jak obuwie damskie w rozmiarze 37-39 lub męskie 41-43. Zanim pojawi się w sklepie to powyższe rozmiarówki są już wyprzedane. ;(
Oba rowery stoją w salonie ;) małżonka nie jest zadowolona :P

4f5fe030e683512bd58f20bc06f11599.jpg

Ale jej powiedziałem co za różnica czy 2 czy 3 :P i tak jest sajgon zanim nie przygotuje gruntu pod nie (czyt. Piwnicy)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...