Skocz do zawartości

Rowery crossowe dla całej rodziny?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeszukuję internet by znaleźć rower dla siostrzeńca. Tylko ja celuję w koła 24 cale. Wiem, że nie łatwo jest dostać coś lekkiego. Jednakże 2 kilo mniej, to 2 kilo mniej - przecież to czuć. Ci producenci, którzy produkują lekkie dziecięce/młodzieżowe rowery chwalą się wagą. Oczywiście nie jest to szał i nie schodzą grubo poniżej 10 kilo. Jednakże rower 11-kilowy zamiast 13-kilowego (ze sztywnym widelcem) lub 13 kilowy zamiast 15-kilowego, to już coś. Oczywiście trzeba też za to zapłacić. :/

Odnośnik do komentarza

ten mi się spodobał

https://www.aktywnysmyk.pl/rowery-woom-6/2346-rower-woom-6-niebieski.html

Córce, też bo lubi niebieski ? natomiast jest na 26" kołach i waży ponizej 10kg. Na jej wymagania i wzrost to na kilka lat będzie zanim przesiądzie się na 28". Tylko cena mniej mi się podoba ale miałem jej brać Treka DS1 wsd a on 1999 PLN, więc ten nie dużo więcej. Zaoszczędziłem też na swoim bo miałem brać Evado 8 za 3500 a udało mi się jeszcze wyrwac Viper Disc'a GTS jeszcze poniżej 2,5k PLN ? także dzięki Wam i Waszej wiedzy więcej się dowiedziałem i sporo zaoszczędziłem więc córce moge dołożyć aby jazda jej sprawiała przyjemność mając lekki rower. Mi też jak będę musiał je pakować na bagażnik dachowy na wyjazdy to im lzejsze bedą tym lepiej i dla mnie ?

Żonie już odpuściłem, szukam białego, lekkiego i na V-brake'ach. Więcej nie potrzebuje. Trafi się Viper 17" to kupie, Crossfire też, a nawet i Flash'a. Tylko no własnie nigdzie nie ma 17" same 19" a jak juz to czarny a nie biały.... ehhhh

Odnośnik do komentarza

A ich pytałeś?

https://m.olx.pl/oferta/unibike-flash-eq-lds-rower-2019-koniecznie-negocjuj-CID767-IDyIFoy.html

https://www.dobrerowery.com/unibike-flash-lds-p-16295.html

http://www.galeriarowerowa.eu/index.php?id_product=79&controller=product#/18-rozmiar_ramy-17/54-kolor-bialo_fioletowy

I tak jeszcze pomyślałam... Skoro jednak wygląd, to może by tak Romet Orkan 2D? Cena podobna, specyfikacja podobna, a rama jednak sporo ładniejsza, bo ma już ten nowoczesny look, a nie taką obniżoną rurę nie wiadomo na co (wiadomo, żeby był problem z bidonem, bo kobiety i tak potem mają problem z sikaniem po drodze :p).

https://trekking24.pl/pl/romet-2017/2306-rower-romet-orkan-2-d-2017.html

Odnośnik do komentarza

Dzieki @Elle nie pytałem, ale już sporo obdzwonilem i wszędzie Panie, rozeszły się jak świeże bułeczki ?

Ale uwaga, uwaga!!! Jest przełom. Wczoraj przy rozmowie żona stwierdziła ze nie musi być koniecznie biały, ja jej dodatkowo wtrąciłem, ze przy białym sama będzie go czyścić ? (wiem cholera ze mnie ale poza swoim, jej samochód tez ogarniam, oczywiście tak czy siak i tak bym jej nie pozwolił bo wole mieć piecze nad tymi tematami - bezpieczeństwo małżonki najważniejsze ? ). Przyjrzała się Kandsowi Avangarde 2018 i stwierdziła ze ten grafitowo-fuksja wcale nie jest taki kulawy ? Miód na moje uszy przynajmniej nie będzie tak uwalony co przejażdżka. Wiem naćkany jest lepszym osprzętem niż Crossfire i Flash ale skoro kosztuje tyle co droższy z Unibike’ow Crossfire, którego dorwać nigdzie nie moge to chyba go wezmę. W serwisie będzie tez troszkę droższy ale trudno się mówi. Już mam trochę po dziurki w nosie szukania tych rowerów.

 

Corce pokazałem Woom’y 6 .... popatrzyła na mnie i powiedziała żebym jeszcze dokupiłem do niego Jednorożca lub pluszowego pieska i sam na nim jeździł !!! Kopara mi opadła, serio!!! (Ahh te dorastające nastolatki ? , z żona się ciężko czasem dogadać a z córką już tez nie jest łatwo) dobrze ze rower sobie kupiłem to na cały dzień trzeba z domu uciekać jak pożar się szykuje ? 

Wracajac, pokazałem jej rower, który bardzo się jej spodobał. Tez Kands

https://goo.gl/images/JnmbuH

w kolorze miętowym, 26” kółka, jest na ramie 15”, fakt wyglada trochę na ciężki, ale od razu błotniki, bagażnik, koszyk robią out, wiec ze 2kg może 2,5 będzie lżejszy.

Odnośnik do komentarza

Kurde, na sam wygląd wolałabym Wooma ? Ale ja nigdy nie byłam normalną dziewczynką ?

Z tym rowerem dla żony, to logiki nie ma za grosz. I nie jej, a Twojej. Najpierw stwierdzasz, że ona jeździ od wielkiego dzwonu, a teraz pakujecie się w szesnastokilogramowego kloca na brzydkiej ramie (Orkan 13,8, Rove 13,4), no bo wypas osprzęt. Oczywiście droższy w serwisie. Drugi rower ma natomiast mniejsze koła. No nic, nie moja kasa, nie moja żona.

Odnośnik do komentarza

@Elle co zrobisz jak nic nie zrobisz. Naprawdę bardzo chętnie kupię Flasha (nie ÈQ) lub Crossfire na V-brake nie czarnego na ramie 17” tylko nigdzie ich nie ma. Gdzzie nie dziwnie to klamkę całuje. Panie zapomnij , wjechały wlasnie nowe kolekcje ale już nie na Vbrake bo tak tarcze potaniały i klocki ze nie opłaca się w Vbrake’i wchodzić. Dlatego nowa kolekcja jest tylko na tarczach.
Naprawdę jak w W-wie gdzieś będzie biało-niebieski z 2018 Unibike damski to jadę i jestem gotów zapłacić nawet kwotę z cennika jaka maja bo mam już dość szukania tego roweru. Bokiem mi on wychodzi ;)
To jak prawie szukanie Jednorożca.
Na temat Wooma się nie wypowiadam bo dla mnie tez fajny rower ale obie tego nie kumają i mogę gadać do ściany. Rezultat? Tez mi się nie chce.....

Odnośnik do komentarza

@disaster3 nie dziwię Ci się. Też bym chyba w pewnym momencie strzeliła albo przepłaciła. Zdarza mi się robić jedno i drugie, z tym, że jedno, jak mam coś kupować innym, a drugie, jak wybieram sprzęt dla siebie ? Natomiast to powszechne parcie na "tarcze pod strzechy" to już mi naprawdę wychodzi bokiem. O ile bowiem przerzutki istotnie ułatwiły nam rowerowe życie i nawet średniej jakości są nieocenione (bez nich na przykład mój dziadziu od dawna nie jeździłby już rowerem, bo on na prostej potrzebuje przełożeń 1x2-3), to jednak nie wszyscy potrzebują nieuginającego się ciężkiego amortyzatora oraz tarcz.

Powrócę jeszcze z czystej ciekawości do pytania, bo mnie nurtuje: czemu nie Orkan 2D? Nie podobają się, nie ma ich czy coś jeszcze innego? Tu np. jest biały dostępny w rozmiarze S: https://www.intersport.pl/damskie/rowery/rowery-cross/rower-romet-18-orkan-2-w-611783.html. Bezpłatna dostawa do salonu. Zresztą tu też jest: https://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-romet-orkan-2-d-2018.html W GoRide natomiast w ogóle mają chyba wszystkie kolory i wszystkie roczniki (2017, 2018, 2019).

Te Riverside'y są całkiem fajne. Można się zainteresować.

Odnośnik do komentarza

@Elle masz, rację, trochę Wasze racje przekazuje dalej i delikatnie skutkują na plus ? 

Znalazlem w końcu Rometa 2d 2018 w ramie M bo to jest 17 i z nią jest największy problem. Najwiecej jest S czyli 15”, lub L czyli 19”. Wizualnie mi się tez bardzo podoba. Możliwe ze będzie dobrze bo problemem jest tylko naklejka na Ramie bo mi to rybka ale Romet to jej kojarzy się z latami 80tymi ?

zobaczymy

Corka tez już trochę inaczej na Woom’a spogląda.... uffff może będzie dobrze i koszmar się skończy. Istotne jest to aby zobaczyć na żywo wiec pewnie w przyszłą sobotę podjedziemy do aktywnego smyka i zobaczymy na żywca te Woom’y i siądziemy na 6 czy „to je to” ?

 

Jak już kupię mojej pozostałej 2jce rowery to odetchnę z ulga!!!

Odnośnik do komentarza

63982968096573702722.jpgMój rower dzisiaj przybył i ganiałem już dziki po lesie ? sporo śniegu, ale rower mega ! :) ciąłem przez las jak dzika kuna :) Decathlon z Btwinami też jest dobrą opcją :) 

tak szczerze bardziej od zakupów to Cię kobiety wykończą ? Moja kupiła sobie trekking jakiś tam kross trans i jest szczęśliwa, bo jej się taki podobał. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, disaster3 napisał:

Możliwe ze będzie dobrze bo problemem jest tylko naklejka na Ramie bo mi to rybka ale Romet to jej kojarzy się z latami 80tymi ?

Mamy tu na forum takiego kolegę (choć jakoś dawno nic nie pisał), co by jej na pół strony wyjaśnił, że obecny Romet nie ma nic wspólnego z "PAŃSTWOWYMI ZAKŁADAMI METALOWYMI" ? Tak że to tylko taka etykietka, jak na obecnej czekoladzie Studenckiej, która smakuje jedną chemią, a nie bakaliami. Na szczęście z Rometami jest lepiej ?

To tak niestety jest - póki kasa w kieszeni, cały świat jest nasz. Cierpliwości życzę i nie poddawaj się. Bądź bohaterem we własnym domu ?


@azgaroth  to niestety święta racja. Większość kobiet, jak ma coś wybrać, to... Ech! Nic, tylko - czapka na łeb i na rower, dobry przykład ?

 

Odnośnik do komentarza

Niestety nie. Miałem taki sajgon w pracy dzisiaj ze masakra. Poza tym nie miałem imbusu a siodełko było na maxa.
Zdjąłem tylko z palety, odpakowalem i zabrałem winda do domu.
Dopóki nie kupię kasku to nie jeżdżę no i musze piwnice ogarnąć bo z brudnym jak do domu wrócę to wyjdę z walizkami i rowerem ;)

Powiedz mi proszę (może być na prive) jak to jest z tego sklepu z tą karta gwarancyjna? Uzupelnialeś? Przyznaje bez bicia ze jeszcze instrukcji ani kart nie czytałem. Nie wiem czy mam iść do serwisu Unibike miejscowego aby podpisać/podbić ją czy i kiedy trzeba zrobić 1szy przegląd aby gwarancja była ważna?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...