Skocz do zawartości

Cube Attention SL 2018 VS 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. A ja mam pytanie odnośnie geometrii tego Attentiona SL. Poszukuję nowego roweru (potrzebny mi drugi po prostu), aktualnie jeżdżę 12 rok na trekkingowej Meridzie Freeway i pozycja wyprostowana ze względu na kontuzje kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego jest dla mnie jak najbardziej ok, ale wszędzie doradzają mi niekupowanie roweru crossowego, skoro już niemal taki sam posiadam, tylko MTB/XC o rekreacyjnej geometrii. Przymierzałem się do Kellysa Gate, ale nie dla mnie kompletnie taka pozycja, z kolei na Unibike Flite siedziało mi się o niebo lepiej, a potem wsiadłem na Gianta Talona i było też w porządku, na końcu zaś trafiłem na Cube Nature EXC i Attention właśnie. Czy dobrze mi się zdaje, że wszystkie te ostatnie modele mimo nieregulowanego mostka mają zbliżoną geometrię? Bo sam już nie wiem czy kupować Attentiona SL czy iść jednak w kierunku roweru crossowego, ale tylko ze względu na konfigurowalność pozycji (myślę o Unibike Viper). Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Rekreacyjne Cuby 29er mają mocno rekreacyjną geometrię. Mam jeden z nich, akurat nie Attention SL, tylko LTD Pro (już nieprodukowany). Pozycja jest porównywalna z rowerem crossowym. Chyba że zależy Ci na mostku regulowanym, ale to akurat w dowolnym rowerze możesz sobie zamontować w tym w Cube 29er tanim kosztem. Chociaż ja osobiście nie lubię takich regulowanych mostków, za bardzo się gną w trakcie jazdy. Innym rozwiązaniem gdybyś chciał jeszcze bardziej wyprostowaną pozycję jest zamiana mostka na taki o większym wzniosie. Chociaż nie sądzę żeby było to konieczne w przypadków tych rekreacyjnych Cubów. Ja musiałem wręcz obniżać pozycję, bo jak na mój gust była zbyt wyprostowana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...