Skocz do zawartości

Metaliczny dźwięk hamulca mechanicznego Avid


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Jako że już prawie wiosna postanowiłem że wybiore się dzisiaj na krótką przejażdźke ale po przejechaniu kilku metrów usłyszałem metaliczny dźwięk z tylnego koła a pedałowało się dość ciężko.Ściągnąłem hamulec z tarczy i koło kręci się normalnie bez żadnych dźwięków.Jak pozbyć się tych dźwięków?

Odnośnik do komentarza

Linka,tłoczki się cofają, wyregulowałem hamulec i nic to nie dało ale kiedy spojrzałem do środka zauważyłem że klocek do którego jest dociskana tarcza jest w połowie starty bardziej a drugiego klocka jest 2 razy więcej.Góra hamulca jest starte od tarczy więc dałem dodatkową podkładke.Dźwięku nie ma tylko kiedy hamulec jest słabo ustawiony (https://scr.hu/6BB84Gq) ale na takim ustawieniu koło podczas hamowanie sie nie blokuje i bardzo słabo się hamuje.Co jeszcze mogę zrobić? Tarcza raczej nie jest krzywa

Odnośnik do komentarza

Skoro klocki starte są nierówno, niewykluczone, że od początku hamulec był źle ustawiony. W takim wypadku można poluzować śruby mocujące mechanizm do ramy i kombinować z jego prawidłowym ułożeniem.

Od razu polecam uzbroić się w cierpliwość - reguluję samodzielnie klocki w hamulcach obręczowych oraz przerzutki i działają cudnie, ale gdy przez kwartał jeździłam na rowerze z tarczówkami, na tych idiotycznych hamulcach poległam. Doszło do tego, że kupiłam nowe okładziny, tarcze także były nowe, w dodatku na centerlock, więc musiały być prosto przykręcone, a i tak dźwięku nie udało mi się wyeliminować. Ich prostota jest niestety przereklamowana ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...