Skocz do zawartości

Urwany hak ramy - Trek


Rekomendowane odpowiedzi

Ciesz się że tanio wyszło. U mojego młodego kosztowało 1100. Zablokowane tylne koło po pęknięciu haka na zjeździe przy 60 km/h. Cud że nie skończyło się kraksą bo człowiek z bardzo dobrą techniką. Przerzutka wpadła w szprychy. Przerzutka połamana (Ultegra Di2, 750 zł), kabel przerzutki urwany, szprychy połamane, hak, łańcuch, tylna opona miała wyrwaną dziurę kilka cm.

Patenty? Nasz błąd że nie sprawdziliśmy haka od razu po kraksie w której leżał na etapie kilka dni wcześniej. Pewnie wtedy hak dostał. Hak zapasowy zawsze mamy kupiony. Kable do Di2 zawsze lecą w takiej kraksie. A to nie do kupienia od ręki. Więc tu się nauczyliśmy że trzeba kupić i mieć na zapas. Haki na szosie rzadko się łamią. W MTB ze 4x częściej. Może zdejmowałeś koła i stał na przerzutce w transporcie?

Odnośnik do komentarza

Raz pamiętam wiozłem go 400 km i stał pionowo ale właśnie uważałem zeby nie stał na przerzutce moze finalnie jednak stał ... Czytałem właśnie twój wcześniejszy post bo omyłkowo wpisywałem wczesniej hak przerzutki... No szkoda gadać masakra, się można ładnie nadziać - a gdyby tak w dzień wyścigu. Urwać hak przy 120 W na warm-upie to aż śmiech. Dzięki, będę miał na uwadze aby nie stał pionowo. A co do szprych to jeszcze nie patrzyłem dokładnie czy nic nie pokrzywiło... 

Odnośnik do komentarza

Raz jechaliśmy w Alpy mając 4 rowery w środku samochodu. Kumpla stal na przerzutce. I drugiego dnia pobytu mu strzelił. Pewnie od tego. A hak kompletnie niestandardowy. Rower BH, czekał na hak 3 miesiące. Do Speca i Treka dostaniesz niemal na każdym rogu. Od tego czasu mam torby Zator XL gdzie rama wchodzi wraz z tylnym kołem i tak wożę. Tylko przednie zdejmuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...