Skocz do zawartości

Poszukuję, kupię Garmina 1000.


DawidK

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego Elle Ci się nic nie przeniosło? Masz konto na Stravie? Tam się synchronizuje cała historia użytkownika bez względu na posiadane urządzenia. Mam dane z kilku lat gdzie mam treningi i trasy z Edge 705, Edge 800 i Edge 1000. Możesz dodać też rowery i wpisać ręcznie ich przebiegi oraz trzymać tam ich historię serwisową. Oraz mam kilometraż poszczególnych rowerów. Moj syn bardziej trzyma to na Garmin Connect, bo jego trener woli tam zaglądać. Funkcjonalność jest chyba podobna. Tylko inny interfejs.

Odnośnik do komentarza
Dnia 25.02.2019 o 11:13, Elle napisał:

Możesz też dodać rower, by znać jego przebieg. Ale i to nic nie da samemu licznikowi. Licznik mierzy dane licznika, a nie ogólne statystyki (poza rekordami). To znaczy ja na przykład obecnie mam jedną jazdę i dystans 10km, chociaż wszystkie wcześniejsze jazdy od  lipca 2018 miałam na koncie w momencie połączenia z nim nowego Garmina.

Z grubsza wyjaśniłam to powyżej. Wyjaśniam szczegółowiej. Pierwsze to nomenklatura, jak w regulaminie konta bankowego ? Licznik to URZĄDZENIE Garmin 520/1000, zegarek itp. Konto to KONTO: Garmin Connect, Strava czy jakiekolwiek inne. Nie mieszajmy obu tych pojęć. Tak więc licznik nie nie importuje do siebie danych z innych liczników poza rekordami. Jeśli młody zaglądnie sobie do swojego Garmina 1000, to nie zobaczy tam tras wykonanych na innym urządzeniu, nagranych na Stravie i tym podobnych. Będą tyle te, co nagrał je za pomocą tego konkretnego Garmina 1000. Natomiast, gdy wejdzie na konto Garmin Connect, może sobie oglądać wszystko, co zostało tam importowane, porównywać dystanse poszczególnych rowerów i tak dalej. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, no przynajmniej w kwestii, o której piszemy.

Konta na Stravie wielokrotnie Ci pisałam, że mam, nie używam i nie planuję zacząć. Więc tak, jakbym nie miała.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie wgłębiam się za bardzo w te statystyki. Podłączyłem niedawno mojego nowego Garmina Edge do mojego konta w Garmin Connect. Konto to jest obecnie automatycznie synchronizowane ze Strava.

Wchodzę na liczniku w Historia->Podsumowanie. I mam ile przejechałem na każdym profilu aktywnosci od resetu licznika. Nie wiem czy da się coś z tym pomanewrować ręcznie w jakimś dzienniku treningowym online żeby wyświetlać inne dane.

A w sekcji Historia->Osobiste rekordy, mam
Najdłuższy dystans 156 km
Najwyższy wznios 2604m.

To nie są dane z tego roku więc zostały zsynchronizowane.
Natomiast miałem dużo jazd, których nie synchronizowałem w ogóle z Connectem, bo nie chciało mi się uruchamiać tego ich Garmin Expressa, i wrzucałem je ręcznie do Stravy. I tam są inne dane. Więc wynika że Edge się w pewnym stopniu synchronizuje z danymi z Connecta a ze Stravą nie. Nie wiem po co potrzebujecie wszystkie dawne jazdy mieć w liczniku. Ale jest taka możliwość wrzucając je ręcznie do katalogu na Garminie. Najpierw je eksportując z takich wynalazków jak Endomondo. Jest też możliwość synchronizacji Endomondo z Garmin Connect za pomocą aplikacji Tapirik (https://tapiriik.com/)

Natomiast liczniki zmieniam a konto nie. Więc IMO dobrze jest mieć jakiś serwis online w którym się trzyma dane na których komuś zależy. Ja akurat to robię w Stravie. Ale równie dobrze można używać Garmin Connecta czy śmieszne Endomondo, które pokazuje że mój młody jechał z górki 1300 km/h

Odnośnik do komentarza

Napisałeś Jacku w zasadzie wszystko, co już było powiedziane. W dodatku nie do końca rozumiem Cię z tym, że po raz kolejny wciskasz mi jakieś potrzeby, dlatego tylko, że zwyczajnie stwierdzam brak danej cechy. Jak następnym razem napiszę, że Garmin jest czarny, to mi napiszesz, po kiego diabła chcę różowy, skoro czarny jest uniwersalny?

Dawid, czytaj uważniej. To nie jest przebieg, tylk maksymalny przebieg. Informuje, kiedy sprzęt przestaje nadawać się do użytku, wymaga serwisu itp. Jak pokonasz ten dystans, który teraz wpisałeś, zdobędziesz osiągnięcie, że korzystasz ze sprzętu nie nadającego się do użytku ;) Jak dla mnie w przypadku roweru idiotyzm (co innego buty), szczególnie, że aktualnego przebiegu nie da się zapisać ani na stronie ani w urządzeniu. Po prostu trzeba wiedzieć, jakie mieć zakupowe priorytety - najpierw licznik, dopiero potem do niego wybrać rower :D W dodatku tak na dwa razy jest to dopracowane, bo przy dwóch rowerach, już się trzeba naklikać, aby dobrze sumowało przebiegi. Powinno być to z poziomu licznika, na przykład w profilach jazdy. Tymczasem domyślnie sprzęt można dopasować wyłącznie do typu aktywności - więc mając dwa rowery szosowe, musisz sobie sam to ustawiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...