Skocz do zawartości

Zmiana napędu na 10s


Rekomendowane odpowiedzi

No i ja w takim układzie mam wątpliwość, czy warto na kilka lat zamrażać relatywnie grubą kasę. Porównywanie się ze znajomymi i rodziną Jacka dla statystycznego rowerzysty nie ma większego sensu - ani nie te dystanse, ani nie ta moc, ani nie te przebiegi, a często też nie ten portfel. Oczywiście, odwidzieć się zawsze człowiekowi może i tylko krowa poglądów nie zmienia, tylko sobie odpowiedz, czy zasada kupowania "na zapas" do Ciebie przemawia.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

planuje wymienić napęd z 3x9 na 1x10. Zdecydowałem się tylna przerzutką Deore m6000. Pytanie moje dotyczy gdzie ją kupić? Czy na allegro? Czy na aliexpres? Czy w sklepie stacjonarnym?  
Cenowo oczywiście najlepiej wygląda to na aliexpres ale.. no własnie? Jak jest z jakością sprzedawanych tam części zwłaszcza części które wymagają wysokiej precyzji wykonania jak np. przerzutki? Na drugim miejscu pod względem cenowym jest allegro. Czy tam można kupić oryginalne części shimano? Jak rozróżnić który sprzedawca sprzedaje oryginalne części a który odsprzedaje artykuły z aliexpres z doliczoną marżą?
Ostatnie pytanie, czy w każdym sklepie stacjonarnym sprzedawany osprzęt jest faktycznie oryginalnym produktem shimano? Jak się nie naciąć na podróbkę?
Doradzi mi ktoś gdzie robić zakupy? Sklepy stacjonarne (Łódź i okolice) sklepy internetowe?
 

Odnośnik do komentarza

Odgrzeję, bo pojawiła się u mnie szansa i z dużym prawdopodobieństwem wejdę w sezon z nową Tiagrą. W związku z tym mam pytanie, czy jakość łańcucha (jego "wyciągalność") ma istotne przełożenie na żywotność kasety? No i czy ten łańcuch Campagnolo to po prostu jaki bądź, byleby Campagnolo 10s? Bo jak widzę, np. KMC ma co najmniej trzy wersje (73/93/EL).

 

@paapook, ja kupuję na Allegro i ewentualnie OLX. Na Allegro w sklepach rowerowych, na OLX od osób prywatnych. Ceny są dla mnie bezkonkurencyjne, szczególnie z  darmową przesyłką Smart. W Chinach nie kupuję w ogóle, bo zakup części jest u mnie wynikową aktualnej potrzeby, a nie takiej, co się może za miesiąc pojawi albo nie pojawi się w ogóle (bo wymienię napęd i zostanę z zapasową kasetą, za którą całej kasy nie mam szans odzyskać). Nie kupuję także w sklepach stacjonarnych. U mnie w mieście jest to po pierwsze wielka wyprawa, po drugie nigdy nic nie mają, a po trzecie, jak mają, to z ceną znacznie przekraczającą wysokość kosztów nawet przesyłki kurierskiej (czasem mogą być to ceny 2-3 razy wyższe, zwłaszcza rzeczy drobnych). Jedyny stacjonarny sklep, jaki odwiedzam, to czasem Miasto Rowerów w Dębicy, ale to jak potrzebuję tanich akcesoriów i akurat jestem na wycieczce rowerem. Nigdy nie przeprowadzałam śledztwa, czy te produkty miały certyfikaty. Większość części dostałam z pudełkami, ale już łańcuchy bardzo często są bundle, czyli tylko woreczek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...