Skocz do zawartości

Cube ltd pro 2016 używany ogólne zastosowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Cube Ltd Pro 2015 29er. Bardzo fajny rowerek, wygodna rekreacyjna geometria. Używam go właśnie do takich celów jak napisałeś. Z tym, że zamiast sakw zakładam torbę podsiodłową do bikepackingu, zdecydowanie lepiej się sprawdza do jazdy w lesie. Chyba że sakwy miały by być tylko na asfalt na wielodniowe wyjazdy, to też się sprawdzi. (Ja mam wprawdzie drugi rower typu cross do jazdy z sakwami, ale w tym Cube też można zamontować tylny bagażnik i sakwy).

Odnośnik do komentarza

Pepe jaki masz rozmiar rami i jaki wzrost? Bo ja mam 182 i 84 przekroku i minimalny luz mam pomiędzy kroczem a ramą, no ale na długość tak jakby się krótki rower wydaje. Nie wiem czy gdyby rama była 21 to czy bym sobie nie uszkodził klejnotów.  Ostatecznie zdecydowałem się na tego gianta defy 1. Zarabisty rower, normalnie poezja jazda na nim.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Dnia 1.02.2019 o 00:28, pepe napisał:

Odnośnie presfita to jeszcze go nie serwisowałem, jak na razie nie robi problemów. U mnie jest akurat napęd x3, największego blatu używam jednak sporadycznie, tak że napęd x2 jest wg mnie optymalny. Torbę mam Topeak Back Roller 10l, całkiem dobrze się sprawdza.

Co jesteś w stanie zmieścić w tej torbie? Nie buja się podczas jazdy?   Ciekawe czy nie uszkodzę sobie kompozytowej sztycy ( d-fuse z gianta) wożąc taką torbę obładowaną na kilka kg.

Odnośnik do komentarza

Bujać się nie buja za bardzo, nie ma problemu nawet przy szybkiej jeździe w lesie. Pakowałem do tej toby : tarp 3x3 (wersja light), matę samopompującą, lekkie buty biwakowe, do tego na górę 2 litrowy bukłak z wodą (materiałowy Ortlieb). Przy takim obciążeniu torba potrafi się trochę wygiąć, koniec zaczyna opadać na koło. Zapobiega temu odpowiednie spakowanie. Np. w/w buty usztywniają torbę i rozwiązują ten problem. Jakieś ciężkie rzeczy lepiej jednak wozić bezpośrednio na ramie, np. w trójkątnej torbie pod ramą. Sztycy raczej nie powinieneś uszkodzić. Torba zapina się na szeroki rzep, nie wydaje mi się, żeby te kilka kilogramów miało zrobić jakąś różnicę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...