Skocz do zawartości

[rower gravel] Romet Boreas czy Kross Esker - GRAVEL do 3500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Podjąłem decyzję o zakupie Gravela, wybór moim zdaniem w pełni uzasadniony - mieszkam na równinach, dużo szutrów, polnych dróg, leśnych scieżek. Na MTB miałem szansę jeździć kilka razy w roku, niestety zbyt rzadko, a z kolei szosa jako taka mnie nie kręci. Gravel okazał się idealny jako rower "przełajowy", radzący sobie w błocie, a dochodzi jeszcze potencjał turowy. Pytanie tylko jaki wybrać bo na sprzęcie się kompletnie nie znam. Mam na celowniku:

ROMET BOREAS 1

KROSS ESKER 2.0

Zalezy mi na tym żeby to był jeden z tych rowerów, bo chciałbym mieć polski rower - taki ze mnie patriota gospodarczy ? No ale który, bardzo proszę o opinie, w sumie sezon trwa ?

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie w Romecie zakres dostępnych przełożeń jest źle dobrany. Korba 40 i kaseta 11-32 oznacza twarde przełożenia, a ma to być przecież rower do jazdy rówżnież w lekkim terenie. Chyba że świadomie chcesz tak wybrać. Kross z napędem 2x8 wypada lepiej w tej kategorii. Możesz jeszcze popatrzeć na Accenta Fourious : http://ambike.pl/rower-gravel-accent-furious-2018.html Też polska marka, cena zbliżona do Twoich propozycji, a dostajesz lepszy napęd 1x11 z sensownym zakresem. Dodatkowo sprawdził bym na Twoim miejscu dostępność Rometa i Krossa, z tego co ludzie piszą na forach, jest z tym kiepsko. (Chyba że na sezon wiosenny coś rzucą).

Odnośnik do komentarza

każdy można nieco zmodyfikować np. zmienić kasetę na odpowiedniejsza

W Boreasie 1 masz chyba taką samą ramę jak w aspre, więc i dziwnie poprowadzoną linkę do tylnej przerzutki

IMG_20181210_151104.jpg.b2d663cfd8762898

i dość nietypowe obręcze 

comment_2g03OVyTcQmIeIgIbsqCfhLvhuC6Qhg7

mi by się to nie podobało za bardzo ;(

zaś w przypadku KROSS ESKER 2.0, nie wiem czy mój patriotyzm przełknął by aluminiowy wideł, gdy u sąsiada ze Słowacji w podobnej cenie (SOOT 30) jest już "carboninium" i na "sztywniutko" ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...