Skocz do zawartości

Ból górnego odcinka pleców: gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przejechałem się trochę rowerem (Specialized Diverge Sport) i zauważyłem, że bardzo mnie boli górny odcinek pleców. 

Wydaję się, że mam właściwie dobraną ramę (56, a mój wzrost to 177). Może powinienem sprawdzić 54? Nie było w sklepie, ale wydawało się, że 56 jest OK...gdyby nie ten ból pleców w górnym odcinku. Rower opłacony, ale nie odebrany ze sklepu, więc pewnie mogę zmienić rozmiar jeśli będzie taka potrzeba. 

Jak do tego najlepiej podejść i zrozumieć co tak naprawdę jest problemem? Ćwiczenia i te inne sprawy - kumam, to z czasem będzie OK. Wcześniej jeździłem coross-em, nigdy tego typu rowerem. 

Nigdzie nie mogę znaleźć jak dopasować rozmiar. Znalazłem teraz dopasowanie. Ja mam ok 177/178. Czy wygląda na to, że nawet 54 może mi bardziej pasować. Jak do tego lepiej podejść?

54cm 5' 8" - 5' 10" 173 - 178

56cm 5' 10" - 6' 0" 178 - 183

 

 

Odnośnik do komentarza

Sam sobie odpowiedziałeś tym, co wkleiłeś - według Speca jesteś za mały na 56 ? Oczywiście nie musi być to przyczyną albo jedyną przyczyną, co nie zmienia faktu, że mnie na przykład minimalnie źle dobrana rama uprzykrzyła życie nieziemsko. Wszyscy stali bywalcy tego forum znają rok 2018 w moim wykonaniu, czyli niekończące zakupy i sprzedaże kolejnych szos, nim wreszcie trafiłam na tę idealną. Zauważyłam przy tym jedną rzecz: powiada się, że im wyższy stack, tym wygodniejsza szosa, ale jakoś nigdzie nie zauważyłam, żeby ktoś przestrzegał, że może być za duży stack - tymczasem zakup większej ramy wiąże się często nie tylko z długością górnej rury, ale właśnie z wyższą pozycją za kierownicą, co wcale nie musi wiązać się z większym komfortem. Można oczywiście bawić się skracanie mostków i piłowanie rury sterowej, ale po co w takim razie jest tych rozmiarów aż tyle, zamiast S, M i L?

Odnośnik do komentarza

To mnie aż zaskoczyłeś, bo zwykle sprzedawców Speca kojarzyłam z czasem aż przesadną kompetencją. W Krakowie zanim gość pozwolił mi się przejechać na rowerze na parkingu, najpierw wypytał, na którą z nas jest rower (a przecież siostra jest niespełna 5cm wyższa, w dodatku łapiemy się w te same widełki), potem kazał mi się ustawiać na baczność, coś tam pomierzył i dopiero oddał rower.

Odnośnik do komentarza

Dlatego nie wymagam od Ciebie, tylko jednak od tych panów. Po coś tam pracują, reprezentując przy tym jedną z najlepszych rowerowych marek, co jednak według mnie zobowiązuje. No, ale to niestety różnie bywa. W każdym razie polecam przymierzyć 54, może to wystarczy ? Choć oczywiście poćwiczyć mięśni kadłubka nie zaszkodzi, baranek to taki paradoks - choć uważam go za najwygodniejszy rower, na jakim jeździłam, to niestety jakiekolwiek braki w elastyczności słabo wybacza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...