Skocz do zawartości

Kompatybilnosc jak to jest


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pierwszy raz na forum, mam nadzieje ze znajde pomocna dlon. Otoz wlasnie zmieniam grupe na tiagre 4700 i stanalem przed problemem w kwestii dobrania kasety i lancucha. Na stronie shimano znalazlem diagram kompatybilnosci, ktory stwierdza ze kaseta hg81-10 jest kompatybilna z tiagra jak rowniez lancuch m981, tyle ze na stronach wielu sklepow w ktoryc zamierzalem kupic jest informacja ze ten wybor nie jest kompatybilny z grupami szosowymi. Wiec, jak to jest czy shimano jest w bledzie czy raczej specjalisci z tych sklepow. Prosze o wasze wsparcie w tej kwestii biorac pod uwage doswiadczenie wielu  z forumowiczow licze ze ktos mi podpowie lub potwierdzi wybor nim zdecyduje sie na zakup. Z gory dziekuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Każdy łańcuch 10x jest kompatybilny. Mało tego. Każdy łańcuch 11x też :). Każda kaseta 10x Shimano i SRAm również. Olej sklepy i diagramy. Mówię to z praktyki.
Natomiast jest kwestia tego czy ta praca jest optymalna. Teoretycznie optymalna jest kiedy do grupy szosowej jest założona kaseta szosowa i łańcuch pod odpowiednią ilość biegów. Szczerze namawiam na łańcuch Campagnolo Veloce, gdyż pracuje znakomicie a ma 2-3 większą żywotność niz Shimano. Dowód:
https://bikerumor.com/2018/01/29/wippermann-11-speed-wear-test-finds-connex-11sx-chain-lasts-longest/
Z testu wynika że najdłużej wytrzymuje Connex ale z doświadczenia są z nim kłopoty z kulturą pracy i trzymam się od produktów Connexa z daleka. A Campagnolo używam z 10 lat. Mój syn się ściga na grupie i łańcuchu Ultegra ale nie wytrzymuje one więcej niż 5-6 tys km. Campagnolo u mnie ok. 15 tys km wbrew temu co jest napisane w teście, który był robiony w laboratorium a nie real life.

W kestii kompatyblilności tak samo powiedzą Ci że dętka 27,5 jest niekompatybilna z kołem 29 cali. Ale jednak u mnie na takim kole działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Witam, dzieki za szybka odpowiedz, wlasnie tego oczekiwalem czyli popartej doswiadczeniem podpowiedzi. W sumie decyzja zmiany kasety czy lancucha wzgledem grupowej opcji, podyktowana byla tylko wzgledami estetycznymi, wyglad i waga mniejsza co moze dla mnie nie ma wiekszego, kluczowego znaczenia, ale skoro mozna miec prawie w tej samej cenie cos lepszego przynajmniej teoretycznie to czemu nie. Dziekuje jeszcze raz, zamawiam w takim razie kasete i rozwazam ten polecony lancuch powaznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...